Windows 10’a yeni özellik geliyor internet üzerinden format atılabilecek

/ 17 Ağustos 2019 / / yorumsuz
Windows 10’a yeni özellik geliyor internet üzerinden format atılabilecek

Dünyanın en çok kullandığı Windows 10 işletim sistemini Microsoft geliştirmeye devam ediyor. Belirli aralıklarla gelen güncellemeler sayesinde büyük gelişme gösteriyor. Yeni gelen habere göre Microsoft Windows 10’ u sıfırlama işleminin uzaktan yapılabileceğini duyurdu.

Windows 10’u internet üzerinden sıfırlama desteği

Microsoft’un üzerinde çalışmış olduğu bu işletim sistemini internet üzerinden sıfırlama özelliği ilk değil. MacOS kullanıcıları uzun zamandır uzaktan bilgisayarlarını sıfırlama özelliğine sahip.

Herkesin de bildiği gibi Windows 10’u sıfırlama işlemi USB bellek ve DVD aracılığı ile yapılıyor. Microsoft’un yayınladığı habere göre artık Windows 10’u sıfırlama işlemi internet üzerinden de yapılabilecek. Bu durumda en çok kullanıcıları sevindiriyor. Çünkü kullanıcılardan birçoğu bilgisayarını sıfırlamayı bilmiyor ve bir teknik servise para verdirerek format attırıyor. Bu özellik sayesinde bilgisayarı sıfırlamayı bilmeyen bir kişi bilgisayarına format atabilecek.

Bu özellik ne zaman geliyor

Bu özelliğin Windows 10 işletim sistemli bilgisayarlara ne zaman geleceği tam olarak bilinmiyor. Microsoft tam olarak bir tarih vermiş değil. Ancak yakında böyle bir özelliğin gelmesi sevindirici bir durum.