Windows 10 da Güvenli Mod Nasıl Açılır?

/ 16 Ocak 2019 / / yorumsuz
Windows 10 da Güvenli Mod Nasıl Açılır?

Bazı işlemlerin güvenli mod üzerinden yapılması önemli. Peki, Windows 10 güvenli mod nasıl açılır? Aşağıda yanıtı detaylıca verilmiştir.

Windows 10 Güvenli Mod Açma

Sıkça sorulan Windows 10 güveli mod nasıl açılır sorusunun yanıtı ne? Güvenli modu açmak için ne yapılması gerekiyor. Dilerseniz güvenli modda bilgisayarınızı çalıştırmak için iki seçenekten birini tercih edebilirsiniz. En kolay kolay F8 yöntemidir. Bunun dışında güvenli moda geçmek için yapabileceğiniz farklı seçenekler de var.

F8 Tuşunu Kullanmak

En bilinen ve en çok tercih edilen güvenli modda bilgisayarı çalıştırma yöntemi F8 tuşunu kullanmaktır. Bilgisayarınızı açmak için tuşa bastıktan sonra direkt olarak F8 tuşuna basabilirsiniz. Bir süre basın, sizin direkt olarak güvenli moda yönlendiriliyor olduğunuzu göreceksiniz.

  • Dikkat: Güvenli moda geçişte dikkat etmeniz gereken, Windows yazısını görmeden direkt olarak F8’e basmak.

Yukarıda verilen hususlara göre hareket etmeniz durumunda, direkt olarak güvenli mod açılacaktır. Güvenli mod bilgisayarda yapılacak olan değişimler için kullanılacak bir yöntem. Değerlendirmeniz durumunda işlemlerinizi çok daha kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Windos 10 İçin Shift Tuşunu Kullanmak

Bu tuşu kullanmak için bilgisayarınızın açık olması gerekiyor. Windows 10 güvenli modu açma için yapılması gerekenler arasında shift tuşunu kullanmak da mümkün. Bunun için yapılması gereken, direkt olarak bilgisayar açıkken shift tuşuna basmak ve bilgisayarı yeniden başlatmak.

Bilgisayarı Yeniden Başlatmak: Tuşa bastıktan sonra direkt olarak bilgisayarı yeniden başlatmanız isteniyor.

Yeniden başlatma işleminin tamamlanmasından sonra açılan sayfanın güvenli mod üzerinden açılmış olduğunu göreceksiniz. Yapacağınız önemli işlemler ve değişimler için direkt olarak güvenli mod sayfasını kullanabilirsiniz. Güvenli mod Windows 10 açıldıktan sonra işlemlerinizi rahat bir şekilde yapmanız sağlanır.