Whatsapp’ın Bilinmeyen 8 Özelliği

/ 12 Temmuz 2019 / 29 / yorumsuz
Whatsapp’ın Bilinmeyen 8  Özelliği

Whatsapp günümüzde her telefonda, her tablette yer alan, yazılı ve görsel mesajlaşmanın en fazla kullanılan uygulaması haline gelmiştir. Dünya genelinde kullanılan Whatsapp ile ilgili bilinen özelliklerinin yanında bilinmeyen çok sayıda özelliği vardır. Yazışmalarınızda duygularınızı ve düşüncelerinizi daha iyi ifade etmenizi sağlayacak bilinmeyen bu özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz:

1 ) İtalik, kalın, altı veya üstü çizili mesajlara atabilirsiniz. Bu tür mesajlar atabilmek için yapmanız gereken yazdığınız metni seçmek ve metnin bulunduğu araç çubuğundaki üç noktaya tıklayarak istediğiniz formatı seçmektir. Bu sayede masajlarınız farklı şekillerde karşınızdakilere ulaştırılacaktır.

2 ) Emojileri artık adlandırabileceksiniz. Whatsaap uygulamasından emojiler çok sık kullanılmaktadır. Whatsapp’ın emoji haritasında yüzlerce emoji olduğu için bazen ihtiyacınız olan emojiyi seçerken zorlanabilirsiniz. Bu durumda sizi kurtaracak bir özellik olan emoji adlandırılması özelliğini kullanabilirsiniz. İstediğiniz emojiye istediğiniz bir kelime ile tanımlama özelliği ile sorun yaşamadan dilediğiniz emojiyi kullanabilirsiniz.

3 ) Mavi tiki dakika dakika takip edebilirsiniz. Whatsapp konuşmalarınızda yazdıklarınızın karşınızdakiler tarafından ne zaman okunduğunu anlamak artık kolay. Konuşmanızın okunduğunu gösteren mavi tik üzerine basılı tutarak konuşmanın ne zaman maviye döndüğünü dakika bazlı olarak artık görebilirsiniz.

4 ) Gruptan birine özel mesaj atarak özel hissetmesini sağlayabilirsiniz. Grup konuşmalarında yer alan arkadaşlarınızdan birine sadece onun görebileceği şekilde gruptan mesaj atabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken sohbet ekranından toplu mesaj listelerine tıklamak, ve liste içerisinde yer alan arkadaşınızı seçerek mesaj atmaktır. Atacağınız mesaj grupta bulunan kişiler tarafından sadece bildirim olarak görülebilir ve sadece arkadaşınız tarafından okunabilir.

5 ) Whatsapp konuşmalarınızda size veya gruba gönderilen görselleri, videoları telefonunuz otomatik olarak indirir. Bu durum hem internet kotanızın azalmasına hem de medya hafızanızın dolmasına neden olur. Bu durumdan kurtulmak artık mümkün. Whatsapp’ın otomatik kaydetme özelliğini kapatarak bu sorunu aşabilirsiniz. Sohbet ayarlarına girerek otomatik kaydet özelliğini kapatmanız yeterli olacaktır.

6 ) Yazışmalarınızda önemli bilgilerin yer aldığı yerleri işaretleyerek kolayca bulabilirsiniz.Whatsapp referans işlemi ile öndeki yazışmalarınızı arayıp tarayıp zaman kaybetmek yerine işaretleyerek kolayca bulabilirsiniz. Yapmanız gereken işaretlemek istediğiniz yazışmanın üzerine basılı tutmak ve çıkan yıldız seçeneğine tıklamak. Bu işlemi sadece siz görebildiğiniz için karşınızdakilere her hangi bir bildirim gitmez. Bu sayede kendiniz için not almış olursunuz.

7 ) Okunmamış seçeneği ile sohbetleri daha sonra okuyabilirsiniz. Özellikle grup konuşmalarında ilginizi çekmeyen bir konu konuşulduğunda okunmamış seçeneği ile bu sohbeti anlık görebilir ve sonra okuyabilirsiniz. Sohbeti daha sonra okumak istediğinizde sizin ekranınızda mavi tik görünecek ancak okumak zorunda kalmayacaksınız. Bu sayede gruptaki kişiler tarafından da taciz edilmemiş olacaksınız.

8 ) Favori sohbetlerinizi oluşturarak listelemek artık mümkün. Hoşunuza giden sohbetleri ve konuşmaları listelemek için konuşmanın üzerine basılı tutmak ve ekranda beliren pin opsiyonunu seçmeniz yeterli olacaktır. BU sayede favori sohbet listenizi oluşturabilirsiniz.