Uzaktan Eğitim Nedir Ne İşe Yarar? Uzaktan Eğitimin Yararları?

/ 6 Şubat 2019 / / 2 Yorum
Uzaktan Eğitim Nedir Ne İşe Yarar? Uzaktan Eğitimin Yararları?

Uzaktan eğitim programı ileri teknolojiden yararlanılarak oluşturulan bir eğitim programıdır. Eğitimi yarıda kalmış bireylere de eğitim fırsatı sunan bir uzaktan eğitim programıdır. Eğitim alan öğrencilere yer ve zaman kısıtlaması olmadan eğitim fırsatı sunan uzaktan eğitim programı çalışan kesime de iş yerinden veya evlerinden yer farkı olmaksızın eğitim imkanları sunmaya devam ediyor. Okulun sağlayacak olduğu online eğitime kayıt olmak yeterli. Başvuru koşullarını da öğrenip ona uygun bir şekilde işlemleri gerçekleştirmek gerekiyor. Uzaktan eğitim sayesinde bir dersi defalarca izleme şansı da mevcut.

Diğer eğitim şekillerinde derse devam zorunluluğu bulunmakta ve fiili olarak orda bulunmak gerekir. Uzaktan eğitimde ise evde rahat bir ortam da istediğiniz dersi dinleyebilir, öğretmenlerle birebir iletişime geçebilirsiniz. Uzaktan eğitim dışındaki eğitim türlerinde eğitim aldığınız üniversitenin şehrinde bulunmanız gerekirken, uzaktan eğitimlerde aynı şehirde olmanız gerekmemektedir. Kariyerini geliştirmek ve eğitimine kaldığı yerden devam etmek isteyenler için uzaktan eğitim kaçırılmayacak bir eğitim fırsatı. Uzaktan eğitim her kesimden insana aynı eğitimi sağlaması açısından da eğitim eşitliği açısından oldukça önemli. Uzaktan eğitim programı gün geçtikçe talep görmekte ve üniversitelerde verilen bir eğitim çeşidi olmaya başlamıştır.

Uzaktan Eğitim Nedir Ne İşe Yarar? Uzaktan Eğitimin Yararları? (2 Yorum)

  1. profesyonel olarak bu eğitimden almıştım. Doğru yerden almanızda yarar var. Doğru yeri bulursanız çok çok işinize yarayacaktır..

  2. bu eğitimi daha ileriki yıllarda geliştireceklerini düşünüyorum.. geleceğin eğitim sistemi olacak