Steam Link Uygulaması Nasıl Kullanılır?

/ 25 Ocak 2019 / 28 / yorumsuz
Steam Link Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Steam Link ile Steam oyunlarını Android cihazlarınızla oynayabilmenizi sağlayacak olan bir uygulama. Peki Steam Link uygulaması nasıl kullanılır?

Oyunlarınız Android yüklü olan televizyonlarınız ve cep telefonlarınızdan sorun yaşamadan oynayabileceğiniz bir sistem olan Steam Link uygulaması sayesinde daha güzel oyun deneyimi sağlayabileceksiniz. Şu an için sadece Android için gelen uygulama yakın zaman içerisine iOS için de çıkacağı konuşuluyor.

Steam Link Uygulamasının Kullanımı

Adım adım Steam Link uygulamasından bahsedecek olursak:

  • Öncelikle cihazınızdan Google Play Sotore’ye girip uygulamayı indirmeniz gerekmektedir.
  • İnen uygulamayı cihazınıza kurun.
  • Kullanacağınız cihazınızın ve bilgisayarınızın aynı ağ üzerinden bağlandığına emin olun. Eğer bağlı değilse aynı ağ üzerinde bağlı olmalarını sağlayın.
  • Uygulama açıldığında size soracağı gibi ilk olarak cep telefonunuzla bir Gamapad’i eşleştirmeniz gerekmektedir. Eğer bu imkanınız yoksa dokunmatik ekranınızla da oyun oynayabilirsiniz.
  • Kontrolcü olarak seçim yaptıktan sonra Steam’i açık bilgisayarı seçmeniz gerekmektedir. Steam açık olan ve oyunları oynadığınız bilgisayarınızı seçebilirsiniz.
  • Güvenlik amacıyla bilgisayarınıza gönderilecek olan kodu cihazınızdan girmeniz gerekmektedir. Gelen güvenlik kodunu girerek sistemlerinizi eşleştirmiş olacaksınız.
  • Bu işlemin de tamamlanmasının ardından sistem otomatik olarak internet hız testi yapacaktır. Burada 15 Mb hız alt sınırı vardır.
  • Ancak isterseniz yayın kalitesini düşürerek sisteme bağlanabileceksiniz.

Bu şekilde işlemler tamamlandıktan sonra oyunları Steam Link üzerinden oynamaya başlayabileceksiniz. Android TV yada diğer cihazlarda bu oyunları oynayarak daha etkileyici ve aynı zamanda kendinizi içinde hissedebileceğiniz bir oyun deneyimi yaşayabileceksiniz. Eğer yeterli internet hızınız yoksa yapmanız gereken en önemli şey bilgisayarınızı internete bağlanması için Ethernet kablosunu kullanmak olacaktır. Bu şekilde daha hızlı Steam Link uygulaması kullanmak işlemini gerçekleştirebileceksiniz.