Son zamanların en iyi icatları

/ 22 Mart 2020 / / yorumsuz
Son zamanların en iyi icatları

Etrafımızda birçok icatlar var fakat ortaya çıkarılma konusunda bekleniyor. İşitme engelli bir insan veya görme engelli bir insanın görebilmesi üzerine fazlaca icatlar yapılmıştır. Yapılan icatlar görme engelli ve işitme engelli birçok insanı mutlu etmekle kalmayıp görmesine ve duymasına sebep olmak harika bir duygu olsa gerek. AİRA adı verilen bu icadın adı görme engelliler için yapılan bir çift göz adı verilmiştir.

Yaygın olarak kullanılan bu icatlar engellilerin umut ışığı oldu. AİRA adı verilen görme engelliler yapılan icadın ücreti aylık 99 dolara tekabül etmektedir. 7 gün 24 saat boyunca rahat kullanımı esnekliği ile diğer insanlar gibi rahat görme konforu sağlanmıştır.

EARGO MAX işitme engelliler için yapılan icadın adıdır. Bu icat ABD sadece 49 milyon kişinin işitme engeli olmasına rağmen estetik görünmemesinden dolayı kullanılmamakta. Bu icadın fiyatı yüksek olsa da imkanları zorlayacak olursanız alınabilecek fiyattadır. 2450 dolar gibi fiyatı olan işitme cihazını aynı zamanda şarj edebilme özelliği ile kullanıma açık hale sürekliliği devam ettirilmiştir.

Yaşlı ve Engelliler İçin Tıraş Bıçağı yapılan GİLLETTO TREO icadı ile yaşlılarımız ve engellilerimiz kendi ihtiyaçlarını kendileri yapabilecek pozisyona gelmiştir. Tekerlekli Sandalyenin Sonraki Adımı olan WHILL Model Ci icat ile engellilerimiz çok rahat bir şekilde ihtiyaçlarını görmekteler. Bu icadın fiyatı 3999 DOLAR elektrikli sandalye oldukça yaygın halde kullanımda.

Yer Çekimine karşı yapılan Alet Çantası: GRYPMAT bu icat ile yer çekimine meydan okumaktadır. F-16 uçaklarının silah tamirinde kullanılması amacıyla geliştirilmiştir. Bu icadın ücreti 40 Dolar fiyat biçilmiştir. Plazmada Dövülen Elmas: Diamond Foundry Sustainable Diamonds bu icat elmas olarak halka sunulmakta. İcadın hazırlanış süresi bitmek üzere satışa konulacak olan fiyat 30 bin Dolar’a kadar değişebilir.