Samsung Pulse Kod | Saatli Telefon | İnceleme

/ 19 Ocak 2019 / / yorumsuz
Samsung Pulse Kod | Saatli Telefon | İnceleme

Güney Kore’nin neredeyse dünyanın en büyük teknoloji devlerinden olan Samsung yeni model akıllı saat üzerine çalışılıyor. 2019 ilk günlerinde ortaya çıkan Samsung Pulse Kod ismiyle yeni saat geliştirdiklerini bildirdi. Yazılım kodu R500XXE0ARL5 olan saattin Galaxy Sport Watch ismiyle çıkarılacağı biliniyor. Yuvarlak bir yapıya sahip olan saat olacaktır. Aktif olarak sporculara ve spor yapılırken kullanılmaya yönelik dizayn edilen Pulse kod saati günlük yaşamda da kullanılabilecek şekilde dizayn edilmiştir. 4 GB dahili hafıza bulunan bu model WearOS kullanılmayarak Tizen işletim sistemi kurulacaktır. Samsung Gear Sport 1.2 inç boyutunda ekrana sahip olacaktır. Yeni model saatinde Bixby kullanımı kolaylaştıracak şekilde senkronize edilmiştir.

Samsung Pulse Kod saati 4 Renk seçeneği ile piyasada olacaktır; Siyah, Yeşil, Roze Altın ve Gümüş. Cihaz Galaxy S10 modeli ve ya MWC ile beraber piyasada satışta olacağı tahmin edilmekte.

Samsung Galaxy Watch’ın Özellikleri Neydi?

Kıyaslamak için aklınızda tutabileceğiniz bir önceki modeli olan Samsung Galaxy Watch 42mm ve 46 olmak üzere iki farklı dizayn ile üretilmiştir. Müşteri tercihine göre seçim hakkı tanınmıştı. Amoled Ekran üzerine 1.3 inç boyutlarıyla hazırlanmıştı. Gorilla DX Cam ile korunuyordu buda ekranınızın kolay kolay çizilmesini engelliyordu. 470 mAh pil sayesinde 7 gün şarj süresinin gideceğini söylemişlerdi ve evet bu bilgi doğruydu 7 gün boyunca kullanılabiliyordu. 60Binden daha fazla saat görsel yapısına sahip bir şekilde tasarlanmıştır. En büyük özelliklerinden ve olmazsa olmaz gözüyle baktığımız su geçirmezlik özelliği bulunuyordu. Nabız, kan akışı ve tansiyon gibi bir çok aktivitenizi takip edebilir bir yapıya sahipti. Böylelikle günlük yaşamınızı kolaylaştırmaya yardımcı oluyordu. Dokunmatik ekranında döndürülebilir özelliğinin bulunmasıyla kullanımı kolaylaştırmaya yardımcı oluyordu.