iPhone’nin En İyi ve En Kötü Yönleri Nelerdir?

/ 29 Temmuz 2019 / / yorumsuz
iPhone’nin En İyi ve En Kötü Yönleri Nelerdir?

Her ne kadar son yıllarda Samsung ve Huawei tarafından köşeye sıkıştırılsa da, halen iPhone, en fazla gelire sahip akıllı telefon markası olarak yoluna devam ediyor. Kendine has işletim sistemi, kendine has işlemci, ekran kartı, anakart ve hatta kamera teknolojisini de kullanan iPhone, bu bağlamda hem avantaj hem de dezavantaj barındırmaktadır. Özellikle Android’in geri kalan tüm akıllı telefonlarda kullanılması ve sürekli olarak uygulama veya donanımsal anlamda tercih edilmesi, iPhone’nin bariz handikaplarından biri olarak görülebilir. Bununla birlikte, kaliteli ve hızlı bir işlemci ve işletim sistemini kullanması, hem hız anlamında hem de siber güvenlik anlamında iPhone’nin en büyük artıları. Peki daha başka hangi iyi ve kötü yönleri var gelin birlikte bakalım!

En İyi Yönleri

iPhone’nin en iyi yönleri hiç kuşkusuz kendi işlemci ve işletim sistemini kullanıyor olması. Bu da veri güvenliği anlamında size en iyisini sunmakla kalmaz aynı zamanda hız anlamında da en iyisini test etmenize yardımcı olur. Ses kalitesi ve kamera kalitesi olarak mükemmel bir deneyim sunar. Kişilerim listesindeki detaylı bilgi, tuş senkronizasyonu ve otomatik sözcük tanımlama gibi bir durumlar size mükemmele yakın bir deneyim sunar.
Menü tasarımı ve uygulama ara yüzleri bakımında harika bir cihaz. Tasarım olarak da göze hoş gelir ve özelikle çerçeve yapısı açısından ihtiyaçlarınızın üstünde bir beklenti sunar. Suya dayanıklı olması ve güçlü kaplaması sayesinde, hasarlara karşı oldukça dirençlidir.

En Kötü Yönleri

Öncelikle Android gibi gelişmeye müsait olmayan işletim sistemi, her ne kadar hız ve güvenlik anlamında işletim sisteminin mükemmel olmasına rağmen, zayıf olan yanlarıdır. MSN, AOL, Messenger, Yahoo gibi destekler verilmemesi de ayrı bir dezavantaj. Sesli arama olarak bilinen voice dealing özelliğinin olmaması, sizin için bir eksiklik yaratabilir. Özel zil sesleri desteğinin olmaması da büyük bir handikap. To-do takvim uygulamasına benzer bir takvim uygulaması yok ve bu da büyük bir eksiklik.

Yukarıda iPhone artı ve eksilerini sizlerle paylaştık. Bu kendi düşüncemiz ve kendi fikrimizdir. Ürün ile ilgili herhangi bir karalama veya kötüleme bulunmamaktadır. Deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak istedik. Siz de lütfen pozitif veya negatif düşüncelerinizi bizimle paylaşınız!