İnternet bizi hayattan uzaklaştırıyor mu?

/ 25 Kasım 2018 / / 2 Yorum
İnternet bizi hayattan uzaklaştırıyor mu?

Ne kadar sosyal medyada etkileşim içinde olsak bile bu sorunun cevabı evettir. Evet! İnternet bizi birbirimizden uzaklaştırıyor. Sadece birbirimizden değil kitaplardan, yaşayacağımız yeni olaylardan, hayatımızdan, zamanımızdan ve daha birçok şeyden uzaklaştırıyor. Çünkü internet devrinde olduğumuz için insanlar çoğu insan fiziksel olarak yapabilecek işlerini bile internet üzerinden halledebiliyor. Bu iyi bir şey olması veinsan hayatına kolaylık olarak katkıda bulunmasının yanı sıra aynı zamanda korkunç derecede de kötü bir durumdur. Çünkü her işi internetten yapmak insanın ufkunu sınırlayacağı gibi çeşitli hastalıklara ve sıkıntılara da zemin hazırlar. Çünkü bir insan saatlerce internetin başında oturup sadece zorunlu ihtiyacı olduğu zaman internetin başından kalkıyorsa o insan için hayat durmuş demektir.

 

  • İnternet Bizi Uzaklaştırıyor Mu?
  • İnternetin Bizi Uzaklaştırmaması İçin Ne Yapmalıyız?
  • İnterneti Komple Bırakmalı Mıyız?

Bu sorunun cevabı yeteri kadar internet ile ilgilenmek olacaktır. Çünkü internetin başında saatlerce durup oyun oynayan bir insan ne kadar hayattan zevk aldığını düşünse bile aslında bu internetin size bir oyunudur. Yeteri kadar internet ile ilgilenmek ve günlük hayatınıza daha fazla zaman ayırmak sizin daha fazla rahat olmanızı sağlayacaktır. Çünkü internet ister istemez insanı hayattan alıkoyup ilginç bir şekilde kendine bağlayarak zamanın, insan ilişkilerinin, mutlulukların ve daha birçok şeyin ölüp gitmesine neden olmaktadır. Evet! İnternet insanları birbirinden uzaklaştırıyor. Çünkü çoğumuz interneti bırakıp insanlarla yüz yüze sohbet etmeyi beceremiyoruz. Çünkü çoğumuz bir kitabı elimize alıp huzur içinde kitap kokusuyla birlikte okumak varken insanların internetten e-kitabı açıp saatlerce ekrana bakarak sadece gözlerine ve huzuruna zarar verdiği doğrudur.

Hayır! İnternetten komple uzak olmanız hayatınızı zora sokacaktır. Ama en azından, sadece internetten halledebileceğiniz işleri halledip sonra da sanal alemden uzaklaşıp gerçek hayata daha fazla zaman ayırmanız sizin için en iyisi olacaktır. Çünkü internete çok fazla zaman ayırmanız insan ilişkilerinizi aksatacağı gibi hayatınızda çeşitli sorunlara da neden olacaktır. Gerektiği yerde interneti kullanıp bırakmak hayattan daha fazla tat almanıza olanak sağlar. Çok fazla internetle uğraşmak sonucunda pişmanlığı getirebilir.

İnternet bizi hayattan uzaklaştırıyor mu? (2 Yorum)

  1. çocuğuma telefonu bile vermiyorum çok tartışıyoruz bazen diğer çocukların oynadığını gördükçe huysuzlaşıyor fakat zorda olsa ikna ediyorum. Bu illette alıştımicam kendisini.

  2. doğru zamanda doğru şekilde kullanılırsa yararı çok fazladır. Fakat bilinçsiz anne babaların yüzünden çocukları 4-5 yaşında bilgisayara teşvik ediyorlar. Bu çok yanlış bir durum.