Instagram fotoğraf indirme yöntemleri

/ 12 Ağustos 2019 / / yorumsuz
Instagram fotoğraf indirme yöntemleri

Dünyanın en popüler sosyal paylaşım platformu olan Instagram ne yazık ki fotoğrafları ve videoları direk indirmemize izin vermiyor. Ancak bazı uygulamalar sayesinde Instagram üzerinden fotoğraf ve video indirebilirsiniz. Peki Instagram üzerinde fotoğraf ve video nasıl indirilir ondan bahsedelim.

Instagram uygulamasından fotoğraf indirme yöntemleri

Instagram uygulamasından fotoğraf indirmek isteyenlerin sayısı çok fazla. Bu kişiler ne yazık ki hepsi aynı işletim sistemlerini kullanmıyorlar. Bu yüzden ios, android ve web kullanıcıları için ayrı ayrı Instagram üzerinden fotoğraf indirme yöntemlerini göstereceğim.

Web

Web çözümünü anlatacak olursak öncelikle Instagram uygulamasında kaydetmek istediğimiz fotoğrafın sağ üstünde bulunan zaman bölümüne basarak ilgili fotoğrafın URL adresini kopyalıyoruz. Daha sonra kopyaladığımız linki Downloadgram.com adresine girerek yapıştırıyoruz sonra altında bulunan indir butonuna tıklıyoruz. Fotoğrafımız bilgisayarımıza inmiş oluyor.

Android

Android kullanıcıları için ise ayrı bir uygulama yüklememiz gerekiyor. Uygulamanın adı QuickSave. Uygulamayı indirip açtığımız zaman ilk olarak karşımıza bir Instagram anahtarı çıkıyor. O anahtarı açıyoruz. Anahtarı açtıktan sonra Instagram uygulamasına girerek istediğimiz bir fotoğrafın URL adresini kopyalıyoruz. Başka bir işlem yapmamıza gerek yok fotoğrafın kendisi otamatik olarak telefona iniyor.

iOS

Eğer iOS işletim sistemli bir telefon kullanıyorsanız Android işletim sisteminde olduğu gibi ayrı bir uygulama yüklemeniz gerekir. Uygulamanın adı Instant Save – Quickly Reports. Uygulamayı indirip açtıktan sonra Instagram uygulamasına girerek indirmek istediğimiz fotoğrafın ya da videonun URL adresini kopyalıyoruz. Daha sonra Instant Save – Quickly Reports uygulamasına geri döndüğümüzde karşımıza linki kopyaladığımız fotoğraf çıkıyor. Fotoğrafa dokunduktan sonra save butonuna dokunuyoruz. Fotoğraf telefonumuza iniyor.