Cep Telefonu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?    

/ 12 Nisan 2022 / / yorumsuz
Cep Telefonu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?    

Cep Telefonu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?    

Cep Telefonu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Hayatımızın olmazsa olmazlarından olan akıllı telefonlar günlük yaşantımızın vazgeçilmezi haline gelmiştir. Kullanımı küçük yaş gruplarına kadar düşen cep telefonları 7’den 70’şe herkesin elindedir. Hal bundan ibaret olunca orusu herkes tarafından araştırılmaya başlanmıştır. Akıllı cihazlar konuşma ve mesajlaşma dışında uzun süredir hayatımızı kolaylaştırdığı gibi gün geçtikçe daha da ileri seviyelere taşınmaya devam etmektedir. Hayatımızı kolaylaştırdığı gibi bazen çocuklarımız için tehlikede arz edebilmektedir. Ebeveynler, telefonlarda kısıtlama getirerek bir nebzede olsa bunun önüne geçebilmektedir.

Akıllı Cihazlarda Olması Gereken Özellikler Nelerdir ? 

 nokta öncelikle kalitesi olmalıdır. Telefon ne kadar kaliteli olursa o kadar uzun süreli kullanıma açık demektir. Peki bunun dışında İşletim sistemi, kullanıcı ara yüzü, kamerası, ekranı, depolaması, hoparlörü, bataryasının ve şarjının ömrü, hafızası ve tabiki garanti belgesi aklımıza gelebilecek en önemli noktalardandır.

Bunlar önemli olduğu gibi fiyatını da bütçemize göre ayarlamamız gerekli. Akıllı telefon seçimi yaparken hangi yönde kullanacağımızı iyi bilmemiz lazımdır. Oyun Çocuk Psikolojisinde Ailenin Önemi mu oynayacağız, eğlence amaçlı mı kullanacağız yoksa hem bunları yapıp hem de işimizde yardımcı olması için mi kullanacağız ? Bu soruların cevabını bilirsek cep telefonu seçimimiz de bir o kadar kolaylaşacak demektir.

Fotoğraf tutkunları için cep telefonu alırken nelere dikkat edilmeli sorusunun ardından cep telefonu kameralarının kalitesiolmuş ve her marka özellikle kamera açısından birbirleri ile adeta yarış haline girmişlerdir. Fotoğraf, portre, kısa video, video, 4k video, panorama, vlog, hızlandırılmış çekim, art arda fotoğraf çekimi, pro, gece modu, ön kamera, flash ve daha birçok özelliğiyle kameralarını bizlere sunmaktadır. Eğer işiniz sosyal medya içeriği üretmek ile ilgiliyse kamerasına ve ses sistemine daha çok önem vermeniz gerekmektedir ve ihtiyacınıza yönelik akıllı cihaz seçmeniz lazımdır.

Kullanacağınız cihazın dahili hafızasının en az 64 gb olmasına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Zira eskiden olduğu gibi 16 gb hafızaya sahip cihazlar günümüzde işimize çok yaramamaktadır. Hafıza yönünden sıkıntı çekmek istemiyorsanız gb’ı yüksek cep telefonları tercih etmelisiniz.

Cep Telefonlarında Batarya Ve Pil Ömrü Nedir? 

Cep telefonu aldığımızda batarya sağlığına özen göstermemiz gerekmektedir. Cihazı kullanıma ilk açtığımızda ilk batarya dolumu şimdiki akıllı telefonlarda 4 – 5 saat yeterli olmaktadır. Firmalar telefonları akıllı cihaz olarak ürettiği gibi şarj aletlerini de hızlı şarj cihazı olarak üretmektedirler. Bu da cep telefonlarının günlük şarjını doldururken ortalama 1 saatte dolmasını sağlamaktadır. Ve tabiki cihazımızı özenli kullanmaya dikkat etmeliyiz.