Yeni Mutantlar (New Mutants) 2019 Konusu ve Film Hakkında Bilgi

/ 10 Aralık 2018 / 585 / yorumsuz
Yeni Mutantlar (New Mutants) 2019 Konusu ve Film Hakkında Bilgi

New Mutants, yönetmeninin deyimiyle gerçek bir X-MEN filmi. The Fault in Our Stars adlı yapımdan tanıdığımız yönetmen Josh Bone konunun daha sade, abartılı kostüm olmadan ve daha gerçekçi şekilde anlatıldığını söylüyor. Seyir zevki yüksek ama senaryoda tekrara düşen Marvel ve DC filmlerinin arasından yükselen Deadpool, Logan gibi filmlerin türevi şeklinde olan bu yeni film X-MEN dünyasını korku ile birlikte işlemiştir. Filmin Fragmanı 13 Ekim 2017’de yayınlanmış ve vizyon tarihi 2018 diye açıklanmıştı. Ancak son bilgilerde filmin Ağustos 2019 tarihinde geleceği söylenmektedir. Deadpool’un açtığı +18 çizgi roman filmlerinde onu ilk takip eden ve aynı şekilde bir başarı elde eden Logan filminden sonra bir diğer +18 film olarak gelecek olan The New Mutants’ın da aynı şekilde başarıyı yakalaması olanak dahilinde görülmektedir. Bütçe olarak düşük ama konusunda yüksekten uçmaktadır. Böyle başarılı filmleri vizyonda görmek biz izleyenler içinde güzel bir durum oluşturmaktadır. Grubun kuruluşunda bulunan beş mutantın hapsoldukları tesislerde güçlerini teste tutarak neler yapabileceklerini görmüşler ve buradan kurtulmak için mücadele vermişlerdir. Filmin konusu dikkatleri zaten üzerine çekmiştir. Oyuncu kadrosunda tanıdık isimlerin bulunması ise filmin beklentisini ve filme olan talebi arttırmıştır.

Karakterlere baktığımızda en önemlilerinden biri olan Magik yani Illyana Rasputini Anya Taylor canlandırmaktadır. Magik, türlü sihirler konusunda yetenekleri olan ve alternatif boyutlara yolculuk yapabilen Mutant, Deadpool’dan herkesin tanıdığı Colossus’un küçük kardeşidir. Arya Stark olarak tanınan Maisie Williams, bu filmde kurt kız olarak karşımıza çıkacaktır. İnsanlara akıl oyunları oynayabilen, telepatik güçleri olan Moonstar’ı Blu Hunt oynayacaktır. Güneşin enerjisini kullanabilen Sunstop karakterini Henry Zaga canlandıracaktır. Cannonball karakterine Charlie Heaton can veriyor.

Logan filminin diğer X-MEN filmlerine göre daha başarılı olmuş ve bu filmin de o yoldan yürüyeceği beklenmektedir. Akıl hastanesine benzeyen bir tesisten kurtulmak için verdikleri mücadeleler, korku dolu maceralar ve yeni keşfettikleri güçlerinin kullanımlarını anlatacaktır. Fragmanda gözümüze çarpan mezar taşları ve üzerindeki sayılardan yola çıkarak kapalı tutuldukları tesiste beş mutantımız gibi daha nicesine deneyler yapılmış ve yaşamının sonlandırılmış olduğunu çıkarıyoruz. İşler bu hayli ciddi olunca buradan kurtulmalarının tek çare olduğunu düşüneceğiz, işlenen konu daha çok dram ve korku alanında bir ilerleyiş gösterecektir.