Us 2019 Filmi | Konusu | Vizyon | Fragmanı

/ 19 Şubat 2019 / 404 / yorumsuz
Us 2019 Filmi | Konusu | Vizyon | Fragmanı

US, “Get Out” ülkemizde bilinen ismi ile ise “Kapan” filmiyle adını duyurmuş olan Jordan Peele yönetmenliğinde çekilmiştir. Ünlü isim US filminde de yönetmenliğin yanı sıra senaristliği de yapmaktadır. ABD yapımı olan US, korku ve gerilim severler için oldukça iddialı görülen filmler kategorisinde gösterilmektedir. Filmin müzikleri alanında en başarılı müzisyenlerden gösterilen Michael Abels tarafından bestelenmiştir. Yirmi dört milyar doların üzerinde bütçeye sahip olan US, iki saat uzunluğundadır.

Filmin başrol oyuncuları; Lupita Nyongg’o, Winston Duke, Shahadi Wright Josept ve Evan Alex’ten oluşmaktadır. Sayılan isimlerin yanı sıra US filminin kadrosunda; Maddison Curry, Nathan Harrington, Anna Diop, Kara Hayward ve Elisabeth Moss gibi ünlü oyuncular da yer almaktadır.

US Hakkında

US filmi Wilson ailesinin kafa dinlemek için çıktıkları bir tatil yolculuğu ile başlamaktadır. Başrol oyuncularından olan Lurita Nyong’o ve Winston Duke; Adelaide – Gabe Wilson ikilisini canlandırmaktadır. Aralarında herhangi bir sorun olmayan çift sadece çocukları ile birlikte yazlık evlerinde rahat ve eğlenceli bir tatil geçirmek istemektedir. Kuzey Kaliforniya’da yer alan yazlıkta başlangıçta her şey yolundadır. Çiftin çocukları olan Zora ve Jason da tatillerinden oldukça memnunlardır. İşlerin tuhaflaşması sahilde Josun’un kısa süreli olsa bile ortadan kaybolması ile başlamaktadır. Durumdan oldukça tedirgin olan Wilson ailesi, yazlıklarına geri dönerek olayın şokunu atlamaya çalışacaklardır. Ancak US izleyicileri, gece olması ile birlikte durumların daha beter hale gelmesine tanık olacaklardır. Çünkü Wilson ailesinin davetsiz misafirleri bulunmaktadır. Başlangıçta anlaşılmasa bile aileye korku veren davetsiz misafirler, tam olarak Wilsonlara benzemektedir. Benzemelerinin yanı sıra Wilsonların hareketlerini tahmin eden davetsiz misafirlerden kurtulmanın tek yolu ise onları öldürmektir. Aksi halde olaylar Wilson ailesinin ölümleri ile sonuçlanacaktır.