Spider-Man: Far From Home Konusu ve Fragmanı

/ 13 Mayıs 2019 / / yorumsuz
Spider-Man: Far From Home  Konusu ve Fragmanı

Hemen herkesin çocukluk kahramanlarından biri olmasının ötesinde çevremizden biri gibi oldukça sıcakkanlı bir karakter olarak da ortaya çıkan efsane sonunda geri dönüyor. Döndüğü yerler bir hayli uzak olsa da veya oyuncu kadrosu beklentilerin biraz uzağında kalmış gibi gözükse de Spider Man her zaman istim üstünde olan yapımların başında gelmektedir.

Nitekim yeni filmin konusu da her zaman tetikleyici belirli başlı çekiciliği bünyesinde barındırmayı başarıyor. Biraz fantastik biraz hayal gücü biraz aksiyon gibi hemen her olguyu aynı potada eritmeyi başaran yeni filme dair ilk bilgiler de yavaş yavaş izleyiciler ile buluşmaya başlamış durumda. Filmin isminde yer alan ‘Evden Uzakta’ başlığı pek çok şeye sirayet ediyor olabilir.

 Film ile ilgili çeşitli sürprizlere oldukça açık bir senaryonun olduğu da kaçırılmaması gereken detayların başında geliyor.

Zira Elementals adı verilen yaratıkların yeni film serisinde bizleri beklediğini net bir şekilde ifade edebiliyoruz. Bu yaratıklara karşı açık bir savaş yürütecek olan Spider Man bu kez tek başına da olmayacak. Dünyayı himayesi altına almak isteyen ve oldukça tehditkar bir yapıyı barındıran Elementals yaratıklarına karşı bilgi ve birikimin de ön plana çıkacağını söyleyebiliriz. Bunu sağlayacak olan yegane isim ise Mysterio olacak.

İki ismin ortak gaye için bir araya geldiği Spider Man: Far From Home filmi aynı zamanda ana karakterlerin değişimine de yoğun bir ışık huzmesini tutacak. Özellikle Spider Man’in bilinen yapısından biraz uzaklaşması, yöntemlerini değiştirmesi ve kendini daha net bir çizgiye koyamaması da ilgi çekici olaylardan olabilir.

Oyuncu Kadrosu

Aksiyon ve fantastik yapıyı aynı çatı altında buluşturmayı başaran filmin oyuncu kadrosu da ilk günden beri oldukça merak ediliyordu. Özellikle aynı türlerin yoğun olarak vizyona girmeye başlayacağı tarihleri hedef alan eserin karakterleri de son derece ilgi çekici. Tom Holland, Zendaya, Marisa Tomei’nin başrollerini paylaşacağı filmin yönetmenliğini ise Jon Watts yapıyor.

Vizyon Tarihi

Spider Man’in ne kadar özlenen bir karakter, bir yapım olduğunu yukarıda da belirtmiştik. Senaryonun bu sefer biraz daha farklı olmasının yanı sıra, karakterlere uygulanan dokunuşlar da filmin vizyon tarihini daha meraklı şekilde beklememizi sağlamışa benziyor. 5 Temmuz 2019’da izleyici karşısına çıkacak olan yapım eskiyi yad etmemiz için de önemli bir fırsat.

FRAGMAN İZLE: