Sevimli Sihirbazlar 2019 Konusu ve Fragmanı

/ 23 Temmuz 2019 / / yorumsuz
Sevimli Sihirbazlar 2019 Konusu ve Fragmanı

2019’un en çok beklenen filmlerinden biri olan Sevimli Sihirbazlar, 70 dakikalık kısa ama mükemmel senaryosu ile dikkat çekiyor. CJ Entertainment Turkey tarafından dağıtımı yapılan filmin yapımcısı ise Vişne Prodüksiyon. 1 Kasım 2019’da gösterime sunulacak olan film, son zamanların en mükemmel animasyon-kurgu filmlerinden biri. Filmdeki kahramanlar, size unutamayacağınız anlar yaşatacak. Bir yandan gülecek bir yandan da eğleneceksiniz.

Orijinal ismi Groundhog Dave olan Sevimli Sihirbazlar, ABD yapımı animasyon türü bir yapım. Senaryosunun BC Furtney tarafından yazıldığı filmin yönetmen koltuğunda ise, Aslan Çocuk, Hayvanat Bahçesi, Jumbo, Penguin League, Tüylü Arkadaşlar ve Deniz Canavarlarının da yönetmeni olan James Snider oturuyor. 1 Kasım 2019 Cuma günü gösterime sunulacak filmin hedef kitlesi çocuklar olsa da büyükler için de mükemmel bir deneyim olacağını söylemek gerekir. Karakterler ve seslendirmeler mükemmel şekilde seçilmiş durumda. Todd Quills ve Jeremy Rottinger gibi ünlü ABD’li seslendirmenler tarafından seslendirme işlemleri yapılmıştır.

70 dakika olmasına rağmen animasyon çizgi film kategorisi için ideal bir süreye sahip bu sinema filminde, Mevsim Sihirbazının ve arkadaşlarının eğlenceli hayatlarına tanıklık edeceksiniz. Türkiye’deki seslendiricilerinin kimler olacağı ise şimdiden belirlenmiş değil. Ama sinema çevrelerince tahmin edildiği şekliyle, TRT çocuk ekibinden seslendirmenlerin bu projede görev alacağı yönünde.

Filmin Konusu

Animasyon ve çizgi film kategorisinin mükemmel örneklerinden biri olan Sevimli Sihirbazlar, Mevsim Sihirbazı ve arkadaşlarının yaşadığı maceraları konu alıyor. Hava durumunu tahmin etmek üzere kulübesinden kış uykusu bitmeden çıkan Mevsim Sihirbazının, Bucketville Kasabası’nın değiştiğine inanmaması ile film başlıyor. Mevsim Sihirbazı Dave, etraftaki değişikliği fark eder fark etmez, kulübedeki diğer arkadaşlarını da kış uykusundan uyandırır ve duruma müdahale etmek ister. Kış mevsiminde çiçeklerin açtığını, ağaçların meyve verdiğini ve çimenlerin yeşillendiğini gören Dave ve arkadaşları, bu durumu kabullenemez ve sihirlerini kullanarak duruma müdahale etmek ister.

Dave ve arkadaşlarının bu değişimi kabullenmemesi ve arkasında farklı güçlerin olabileceğini düşünmesi, gerçeğin ortayı çıkarılmasını sağlamıştır. Karınca yiyen Mr. Whatnot’ın lanetli dokunuşlarının bu duruma sebep olduğunu anlamaları geç olmamıştır. Bakalım Dave ve arkadaşlarının Mr.Whatnot ile olan mücadeleleri sizin de eğlenmenizi sağlayacak mı? İyi seyirler…

Fragmanı izle: