Netflix’te Mutlaka İzlemeniz Gereken 4 Belgesel

/ 19 Şubat 2020 / / yorumsuz
Netflix’te Mutlaka İzlemeniz Gereken 4 Belgesel

Vahşi Kırlar

Hindistanlı guru Osho’nun takipçileri ve ABD’nin Oregon kasabasında bir şehir kurmaları sürecini anlatır. Çarpıcı orijinal kayıtları, Osho’nun yakın çevresinden röportajlarla ABD’de oluşan ulusal çapta bir kriz ve tartışmalı bir lider olan Osho hakkında merak edilen her şey 2018 yapımı bu 6 bölümlük belgesel de gözler önüne seriliyor. Bir Emmy ödüllü belgesel eleştirmenlerden de tam not almayı başardı.

13.Madde

2016 yapımı belgesel ABD’de kölelik ve hapishane sistemini derinlemesine irdeliyor. Tüm dünyada yankı uyandıran belgesel Afrika kökenli Amerikalıların suçluya dönüştürülmesini tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor. Çeşitli platformlardan 31 ödülle dönen belgesel 1 saat 40 dakika da seyirciye bir şölen sunuyor.

El Chapo ile Tanıştığım Gün

Meksikalı, Hollywood aktristi Kate del Castillo bir tweet atar ve dünya gündemine oturur. Castillo, kimsenin aklına gelemeyecek bir sürecin içinde bulur kendisini. Dönemin en çok aranan uyuşturucu kaçakçısı olan Joaquín Archivaldo Guzmán Loera ile buluşmayı başarır. Tüm spekülasyonların ve yasal sürecin göbeğinden Kate del Castillo en çok aranan adama nasıl ulaştığını ve detaylarını paylaşıyor.

Bowie: The Man Who Changed the World

Belgesel, sahne şovları ve tarzıyla ikonik bir şarkıcı olan David Bowie’nin hayatına odaklanıyor. Bowie’nin yakın çevresiyle yapılan röportajlarla nasıl tüm dünyayı etkisi altına aldığının perdesi aralanıyor. 2016 yapımı belgesel 1 saat 38 dakikada bugün hala etkileri görülen David Bowie’yi sevenleriyle buluşturuyor.