Karlar Ülkesi 2 (Frozen 2) Konusu ve Analizi

/ 4 Aralık 2018 / / 1 Yorum
Karlar Ülkesi 2 (Frozen 2) Konusu ve Analizi

Disney’in en önemli projelerinden bir tanesi olan Karlar Ülkesi’nin ikinci filmi de geliyor. Filmin vizyon tarihi belirli oldu. Karlar Ülkesi dünya genelinde  1 milyar 276 milyon 480 bin dolar hasılat yapmıştı. Bu hasılatıyla da gelmiş geçmiş en çok hasılat yapan 9. Film olarak listelere girmişti. Karlar Ülkesi bizim ülkemizde de oldukça sevilmişti. Şarkılarıyla dillere destan olan filmin 2.’sinin geleceği belli olduğunda ülkemizdeki hayranları tarafından büyük sevinçle karşılanmıştı. Film Türkiye’de 29 Kasım 2019’da vizyonlarda olacak.

İlk filmin kadrosunda bulunan Kristen Bell ve Idina Menzel bu filmin ekininde de yer almakta. Anna’yı Kristen Bell, Elsa’yı ise Idina Menzel seslendirecek. Ayrıca yan karakter olarak filmde bulunan Olaf devam filminde yine olacak. Bu karakteri de ilk filmde olduğu gibi Josh Gad canlandıracak.

 

 

İlk filmde Elsa ve Anna kardeşler sadece 4 sahnede yanyana görülmüşlerdi. Fakat bu filmde daha çok bir arada olmaları bekleniyor. Yönetmenler Chris Buck ve Jennifer Lee bu filmin de yönetmenliğini yapıyorlar ve umarız ki isteklere önem veriyorlardır.

Bu filmin karakterleri olan Anna ve Elsa ülkemizdeki bir çok çocuğun hayallerini ve oyuncak dolabını süsleyen karakterlerdi. Bir çoğumuzun etrafındaki kız çocuklarının bu karakterler hakkında illa ki bir oyuncağı bulunmaktadır. Bu bir kesimi rahatsız ediyor olsa da diğer klk esim ve çocuklar ise bu karakterlere bayılıyorlar.

İlk filmin de bu kadar sevilmesinden yola çıkarsak Karlar Ülkesi 2 bizim ülkemizde ve dünyada ilk film gibi oldukça popüler olacak ve oldukça fazla gişe yapacak. Sosyal medya yorumlarına bakıldığında filmin çıkması için geri sayım yapan binlerce kişi görebiliriz.

 

 

Film hakkında konuşan Kristen Bell hikayenin harika ve sürükleyici olduğunu, sahneler arası geçişlerin mükemmel olduğunu belirtmiştir. Ayrıca Disney çalışanlarının işinin ehli olduğunu hikayelerde neyin daha ilgi çekici olacağını, neyin daha sürükleyici olacağını çok iyi bildiklerini belirtmişti.

Hikaye daha basına sızdırılmasa da fragman daha intenret ortamına düşmese de yakın bir zamanda yeni bilgilere sahip olacağımız kesin gibi duruyor. Biz de Karlar Ülkesi 2’nin gelmesini sabırsızlıkla bekliyoruz.

Karlar Ülkesi 2 (Frozen 2) Konusu ve Analizi (1 Yorum)

  1. Benim oğlum bu karlar ülkesini çok seviyor. Acaba burada izleyebiliyor muyuz? Bir de Karlar Ülkesi 3 filmi ile ilgili bir haber duydum. Önümüzdeki sene vizyona gireceği söyleniyor doğru mu?