Kaptan Marvel (Captain Marvel) Film Hakkında bilgi ve Konusu

/ 5 Aralık 2018 / / yorumsuz
Kaptan Marvel (Captain Marvel) Film Hakkında bilgi ve Konusu

Marvel Sinematik Evreni’ne dahil olacak olan Captain Marvel filmi şu sıralar herkes tarafından merakla bekleniyor. Başrolünde Brie Larson’un oynadığı film 6 Mart 2019’da vizyona girecek. Filmin trailerı ise yayınlanmış durumda. Aklınızda bir şeyler oluşturabilmek için fragmanı izleyebilirsiniz.

2019’da yayına girecek olan filmin üzerinde 2013 yılından beri çalışılıyor. Marvel serilerinin arasına kadın başrollü bir süper kahraman filmi daha sığdıracak. 2013 yılından beridir filmin üzerinde çalışıyor ancak bu kadın karakterin Black Widow, Agent Carter ya da Captain Marvel olacağı belirli değildi. Çalışmalar sürerken Ekim 2014’te ise Captain Marvel filminin seriye dahil olacağı açıklandı.

Filmin başrolünde Brie Larson’un olacağını belirtmiştik fakat filmdeki tek isim o değil onun yanı sıra bir kaç iddialı isim daha bulunmakta. Bu isimlerden bir tanesi Jude Law. Bu ismin filmdeki rolünün adı ise Leader of Starforce. Filmde Jude Law’ın Captain Marvel’in akıl hocalığını üstlendiği görülüyor. İsimlerden bir diğeri ise Gemma Chan’dir ve filmdeki rolü de genetik mühendisliğidir. Birkaç filmde yer almayan Samuel L. Johnson’da gençleşerek filme geri dönecek. Rolü ise değişmeyen Nick Fury.

Filmin Konusu

Filmde Captain Marvel’in ilk zamanlardaki halini görüyoruz. Carol Danvers’in ilk zamanlardaki hava kuvvetleri pilotu olduğu zamanlara. Captain Marvel’in orjinal hikayesinde kendi DNA’sı ile uzaylı olan Kree’nin DNA’ları karışıyordu. Bu karışımın sonucunda ise Captain Marvel özel güçler kazanıyordu. Ayrıca güzel bir bilgiyi araya sıkıştıracak olursak bu Kree’ler 2014 filmi olan Guardians of the Galaxy filminde görülmüştü. Captain Marvel filmi 90larda geçmektedir. Bu dönemde Nick Fury daha gözünü kaybetmemiştir, bu filmde Nick Fury’i çift gözüyle birden göreceğiz. Captain Marvel’de Wonder Woman filminde olduğu gibi kendi hikayesini, dönüşümünü ve daha sonrasında başına gelenleri anlatacak. Marvel sevdalılarının kafasındaki en büyük soru ise bu karakterin Marvel Sinematik Evreninde olmayışı. Bunun seyircilere nasıl açıklanacağı merak konusu. Fakat buna da muhtemelen dünyaa olmayışı ve bu yüzden yaşananlardan haberdar olmadığı şeklinde bir açıklama yapılacaktır. Bu arada set görüntülerinden de anlaşılacağı gibi Captain Marvel yeşil kostümle filme katılacak burada da DNA’sını aldığı Kree’lere gönderme yapıldığı aşikar.

 

Fragman: