Joker 2019 Filmin Konusu Ve Fragmanı izle

/ 28 Mayıs 2019 / 138 / yorumsuz
Joker 2019 Filmin Konusu Ve Fragmanı izle

Toplumdan uzaklaştırılmış, dışlanmış, kötü olmaya zorlanmış bir insanın hikayesi herkesi etkiler. Joker hem geçmişten gelen var oluşu ile hem de etkileri ile beraber oldukça farklı bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Nitekim bu farklılığın içinde yatan pek çok nedenin de varlığını sorgulamak aslında bu filmi izlenebilir kılan önemli gerekçelerden biri olarak da düşünülebilir.

Toplum tarafından uzaklaşmasına müsaade edilen bir adamın hikayesinin ne derece olumlu ve olumsuz etkilerinin karakter üzerinde olabileceği de şüphesiz ki herkesin merak ettiği konular arasında yer alıyor. Öyle ki kişisel kayıplarını eğlenceye dönüştüren, dışlanmışlığını sosyal ve ekonomik olaylara karşı olan tavrı ile ortaya koyan Joker’in hemen hemen belirli bir izleyici ve hayran kitlesi olduğu da ezelden beri bilinen bir kavram olarak gözler önüne serilecektir. Çizgi roman tarihinde yer alan her karakterin kendine has bir yapısı, bir özelliği veya bir karizması olduğu düşünülürse Joker tartışmasız bir şekilde bu konuda lider olandır.

Dolayısı ile izleyeceğimiz Joker 2019 yapımı da bu alanda bizi sinemaya doyuracak olan yapımlardan biri olacak gibi duruyor. Bu sefer karakterin hedef listesinin ilk sırasında oldukça farklı bir isim var. Başkanlık için adaylığını koyan Wayne ile yaşanan mücadelesi oldukça renkli sahnelerin bizler ile beraber olacağının da göstergelerinden.

Oyuncu Kadrosu

Joaquin Phoenix, Robert De Niro, Zazie Beetz gibi oyuncuların aynı kadroda olduğu ve konusunu da bahsetmiş olduğumuz hikayelerden almış olan yapım son derece ilgi çekici bir noktada yerini alacağının sinyallerini de veriyor. Joker’in hem geçmişinden gelen hem de yeniliklere karşı olan vermiş olduğu mücadelenin ne kadar kötü veya ne kadar iyi olmaya çalıştığı gibi sorgulamaları da beraberinde getireceği önemli bir ayrıntı olarak bizleri bekleyen sürprizler arasında.

Filmin yönetmen ve senarist koltuğunda oturan isimler de oldukça heyecan verici nitelikte. Todd Phillips ve Scott Silver’ın senaryosunu üstleneceği Joker 2019 filminin yönetmen koltuğunda da senaryoya katkı sağlayan Phillips oturacak. İkilinin ne kadar iyi anlaştığı da önceki yapımlardan anlaşılabiliyor.

Vizyon Tarihi

Joker belki de 2019 yılının en çok beklenen yapımları arasında yer alıyor. 4 Ekim tarihinde beyaz perdeye yansıyacak olan bu polisiye ve aksiyon temalı yapımın gişe sayısı da şimdiden tartışmaların ana odağına oturmuş durumda.

FRAGMANI (TRAİLER) İZLE