It: Chapter 2 Filmin Konusu Ve Fragmanı

/ 9 Mayıs 2019 / / yorumsuz
It: Chapter 2 Filmin Konusu Ve Fragmanı

Jessica Chastain , James McAvoy , Bill Skarsgård , Sophia Lillis gibi oyuncuları bünyesinde barındıran serinin ikinci filmi ilk tanıtımı ile de son derece olumlu yorumlar almış durumda. Özellikle sahnelerin gerçeğe yatkınlık derecesi ile ilgili olarak övgü dolu sözler alan eserin kurgusal anlamda da günümüz teknolojisine ayak uydurduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Andrés Muschietti’nin yönetmen koltuğunda oldukça başarılı bir işe imza attığını da bu aşamada belirtmek gerekiyor. Zira hem korkuyu hem gerilimi hem de konu geçişlerini oldukça iyi ayarladığını da tanıtım sahnelerinde görmek çok zor değil.

Filmin Konusu

It: Chapter 2 denilince akıllara ilk olarak gelenin serinin ilk film olduğu yadsınamaz bir gerçek olsa da biraz daha konunun içerisine entegre olmak daha faydalı bir bilgi akışını film ile ilgili olarak verecektir. İlk filmde geçen ürpertici ve dehşet verici olayların yeni esere de yansıdığını söyleyebiliriz. Öyle ki ilk filmin 27 yıl sonrasını anlatan filmde tabi ki bazı olayların birbirleri ile olan ilişkisini de gözden kaçırmamak gerekiyor.

Bir telefon insanların kaderini nasıl ve ne şekilde değiştirebilir? Tam bu sorunun cevabını almaya çalışacak olan karakterlerin büyüdükleri kasabaya geliş macerası da oldukça etkileyici bir senaryo akışının olduğunun kanıtlarından bir tanesi olarak düşünülebilir. Nitekim bu telefon sayesinde hem geçmişleri ile yüzleşmek durumunda kalacaklar hem de korku dolu hikayelerin ilk adımını da atmış olacaklar. Yeni olayların başlangıcı, sonu gelmeyen bir ürpertinin devam etmesi ve beklenmeyen reaksiyonlar ile dolu bir filmin bizi beklediğini bu aşamada vurgulamak oldukça makul bir değerlendirme.

Hemen her karakterin bir telefon hattına bağlı olan hikayesinde yine korku dolu anların ilk filme atıfta bulunduğu da gözden kaçırılmaması gereken detaylardan. Özellikle ilk filmden aşina olduğumuz karakterlerin tekrar olaylara dahil edilmesi filmin akıbeti ile ilgili önemli ipuçları veriyor.

Vizyon Tarihi

Korku filmlerine yatkınlık gösteren her sinemasever şüphesiz ki It: Chapter 2’yi hasret ile bekliyor. Özellikle oyuncuların kalitesi, senaryonun oldukça etkili kurgulanmış olması ve tabi ki olay döngüsü bu konuda belirli fikirleri veriyor. Şunu söylemek gerekiyor ki beklentilerin üstünde bir korku hikayesi sizleri bekliyor. 6 Eylül 2019 tarihinde pek çok salonda vizyona girecek olan film ilk seride olduğu gibi gişe başarısını yükseğe koymuş durumda.

FRAGMAN İZLE:

Tavsiye

Hangi Burcun Kadını Aldatır?