Ip Man 4 Filmin Fragmanı ve Konusu

/ 24 Mayıs 2019 / 1.030 / yorumsuz
Ip Man 4 Filmin Fragmanı ve Konusu

Hayatın her konusunda, her olgusunda, her kavramında olduğu gibi dövüşün de belirli kurallar çerçevesinde yapılması gereklidir. Nitekim bunu kötüye kullananlar, suiistimal edenler veya iyi niyetten dem vurup kötüye doğru bir gidişat içerisinde olan kesimlere karşı savaş açan bir yapının da olması oldukça sevindirici detaylardan bir tanesi. 10 senedir hayatımızda ve beyaz perdede bir fiil olmayı başaran Ip Man serisi bu kez final versiyonu ile karşımıza çıkıyor.

Etkileyici konuları sorumluluk edinmiş olan yönetmen Wilson Yip yine benzersiz bir kurgu ve dövüş sanatı ile seyircinin beğenisine sunmuş durumda. Bruce Lee ile sürekli bir kıyasa tabii tutulmuş olan Ip Man final serisinde neler olacağına dair de belirli ayrıntıları barındırıyor. Öyle ki dövüş sanatını kötüye kullananların karşısına ustalığı ile, mütevaziliği ile ve gücü ile çıkmayı başaran Ip Man yine benzersiz ve kusursuz bir maceranın ortasında olacağa benziyor. Bir okulun içerisinde varlığını sürdürmeyi başaran dövüş sporu da bu filmin ana konusunu oluşturuyor.

Oyuncu Kadrosu

Ip Man 4 kadrosu son derece başarılı oyuncuların yanı sıra yan rollere de önem vermiş gibi duruyor. Akıllarda kalıcı bir yer edinen ve oynadığı roller ile dövüş alanında yerini alan filmlere farklı bir hayat sunan Donnie Yen’in yanı sıra farklı isimler de dikkat çekici bir performans için kolları sıvamış durumda.

Donnie Yen’e eşlik eden Chan Kwok-Kwan, Scott Adkins gibi oyuncular oldukça farklı bir kavramın ortaya çıkmasına da ön ayak oluyorlar. Dövüş sadece dövüş değildir. Filmin mottosu niteliğinde olan ve daha önceki serilerde görmeye alışık olduğumuz aksiyon sahneleri de adrenalin duygusunun her an sizler ile olacağını işaret ediyor.

Vizyon Tarihi

27 Eylül 2019 tarihinde beyaz perdeye yansıtılacak olan filmin son serisi aksiyon ve macera sevenler için oldukça güzel bir film olacağını zaten çok daha önce kanıtlanmıştı. Seviyeyi bir adım daha öteye götürebilmek adına uygulanan görsel efektler ve ses yansımaları da Ip Man 4 filmini ön plana taşıyacak olan anekdotlar arasında yerini alıyor.

FRAGMANI İZLE: