Hayvan Mezarlığı 2019 Filmi | Vizyon Tarihi | Fragmanı | Konusu

/ 12 Şubat 2019 / 623 / yorumsuz
Hayvan Mezarlığı 2019 Filmi | Vizyon Tarihi | Fragmanı | Konusu

Hayvan Mezarlığı sinema tarihinin en kült yapımlarından biridir. Korku türünde olan film geçmişten günümüze kadar yeniden çekilerek, teknolojik imkânların gelişmesi sayesinde yüksek görüntü kalitesi ile birlikte beyazperdede boy göstermektedir. Orijinal ismi “Pet Sematary” olan film, Stephen King’in aynı isimli romanından uyarlamadır. ABD yapımı Hayvan Mezarlığı filminin yönetmenleri; Dennis Widmyer ve Kevin Kolsch olarak açıklanmıştır. “Bazen ölmek daha iyidir.” sloganı ile yola çıkan Hayvan Mezarlığında oyuncu kadrosu da oldukça iddialıdır.

Filmde başroller; Jason Clarke, Amy Seimetz ve John Lithglow tarafından paylaşılmaktadır. Oyuncu kadrosunda kendilerini gösteren diğer ünlü isimler ise; Naomi Frenette, Obssa Ahmed, Hugo Lavoie, Sonia Maria Shirila, Bailey Thain’den oluşmaktadır. Hayvan Mezarlığı filmi, senaristler arasında Stephen King de olması sayesinde orijinal öyküsüne bağlı kalarak çekilmiştir.

Hayvan Mezarlığı Konusu

Louis Creed bir doktordur. Başarılı ve mutlu olan doktor; eşi Rachel ve iki çocuğu ile birlikte yeni bir yaşama adım atmışlardır. Eski evlerine göre oldukça büyük bir eve taşınan Creed ailesini yeni evlerinde oldukça korkunç sürprizler beklemektedir. Ailenin yeni evi eski evlerine kıyasla oldukça kırsal ve yeşil bir alanda bulunmaktadır. Evin arka tarafında yer alan yeşilliğe karşın ön kısımda oldukça işlek bir otoban yer almaktadır. Creed ailesi taşınmalarının ardından otobanda mahalle sakinlerinin pek çoğunun evcil hayvanlarının hayatlarını kaybettiklerini öğreneceklerdir. Üstelik mahalleli, otobanda ölen hayvanlarını aynı yere gömmüşlerdir. Hayvan Mezarlığı izleyicileri için film, Creed ailesinin kedilerinin de otobanda ölmesi ile başlamaktadır. Aile, kedilerini komşularının önerisi sonrasında eski Hint mezarlığına gömmeye karar verir. Ancak bu işlem ölen kedinin kötü bir şekilde hayata geri gelmesi ile sonuçlanacaktır. Üstelik kedilerinin geri dönüşü sadece bir başlangıçtır.