Güven 2019 Film Konusu | Fragmanı | Oyuncuları

/ 26 Ocak 2019 / / yorumsuz
Güven 2019 Film Konusu | Fragmanı | Oyuncuları

Meryem ve Ali’nin evliliğiyle oluşan aile, görünüşte oldukça sıradan bir aile gibi durmaktadır. Meryem daha önce evlenmeden bir çocuğu vardır. Çocuğu çocukluk aşkı olan Ferit’tendir. Ali ilk başta bu duruma oldukça karşı çıkmasına rağmen bir süre sonra Meryem ve çocuğunu bağrına basmıştır. Böylelikle tam anlamıyla gerçek bir aile olurlar. Uzun bir süre düzgün giden evliliklerini bir anda yıkım olacaktır. Uzun yıllar sonra Ferit tekrardan dönmesiyle tüm dengeler değişecektir. Ali, Meryem konusunda şüphelere düşmektedir. Meryem’in hareketleri Ali tarafından ilgi çekmeye başlar. Ali bu duruma katlanamayarak Meryem’i bir sınava sokmaya karar verir. Psikolojik sınav yapan Ali için oldukça kötü günler beklemektedir. Güven sınavın da daha çok birbirlerine güvenleri kaybolacaktır. Meryem zaman geçtikçe Ali ve Ferit arasında ikilemde hissetmeye başlar. Meryem kendi içerinde seçim yapmak zorunda kalacaktır. Aşk acısını mı çekmeli, yıllar içerinde minnet duygusu arasında seçim yapması gerekiyor bu seçimi yaparken duyguları arasında sıkışıp kalır.

Ali böyle bir olaydan dolayı kendine olan güvenini yavaş yavaş kaybetmeye başlar. Olaylar işin içinden çıkılmaz hale geldikçe aralarındaki bağ kopmak üzereyken Ferit’in öldürülmesi tam anlamıyla işlerin içinden çıkılmaz bir hal alır. Bu sefer olaylar tersine dönerek Meryem, Aliye olan güvenini kaybetmeye başlar. Meryem ile Ali arasında güvensizlik halt safhalara çıkar. Polis cinayeti incelerken ilk önce Ali’den şüphelenerek Ali’ye sorgular. Daha sonra Meryem sorgulanır. Polis soruşturmasında Ali Ve Meryem birbirlerine sığınarak güç kazanmaya çalışırlar.

Yönetmenliğini ve aynı zaman da senaristliğini Sefa Öztürk’ün üstlenmiş olduğu filmde aşk, güven ve suçluluk psikolojisi yer almaktadır. Dev oyuncu kadrosuna sahip olan Güven Filminde Bülent Çolak, Feride Çetin, Serkan Keskin, Ahmet Kaynak gibi ünlü oyuncular yer almaktadır.