Glass 2019 Konusu ve Filmin Detayları / Fragman

/ 11 Aralık 2018 / / yorumsuz
Glass 2019 Konusu ve Filmin Detayları / Fragman

Hint asıllı yönetmen Manoj Nelliyatu (Night) Shyamalan’ın yöneteceği Glass filminin aslen bir üçlemenin üçüncüsü olduğunu söylemek gerekir. Yönetmen Shymalan’ın kendini hatırlattığı ilk yapım ‘’I see dead people’’ repliğinin kullanıldığı The Sixth Sense adlı yapımdır. Ödüllere doymayan bu yapımdan sonra Unbreakable adlı filmi çekiyor ve başrolde Bruce Willis’i görüyoruz. Başarılı olan bu filmden sonra Signs, The Village, Lady in the Water, Happening, The Last Airbender, After Earth, The Visit filmlerini çekmiş ama son zamanlarındaki filmlerinde biraz kötüleşen yapımların sadece bir anlık olduğunu ve iyisini tekrar yapabileceğini göstermiş ve 2016’da Split filmini çekmiştir. Bu film 23 farklı karaktere bölünen, üstün zekaya sahip ve kişilik bozukluğu olan Kevın adlı bir karakteri anlatmaktadır. Gerilimi yüksek olan bu film final sahnesinde Bruce Willis’i göstererek izleyiciyi meraklandırmış ve Split ile Unbreakable arasında bir bağ olduğunu göstermiştir. Shymalan’ın son zamanlarındaki en başarılı ve en iyi gişe hasılatı elde eden filmidir. Bütçesi 9 milyon dolar olan film 276 milyon dolarlık hasılat elde etmiştir.

Ocak 2019’da gösterime girecek olan Glass filmi ise bu iki filmin devamı niteliğinde olacaktır. Split filmindeki Kevin karakterini çok başarılı şekilde oynayan James McAvoy Glass filminde de başarılı bir oyunculuk sergileyeceğini gösteriyor. Filth ve Wanted gibi yapımlardan oldukça tanıdığımız bu isim için aldığı her rolün hakkını veriyor diyebiliriz. Filmin yapımcısı olan Jason Blum ise film için oldukça farklı bir süper kahraman filmi olduğundan söz etmektedir. Filmde göreceğimiz oyunculardan biri de Elijah Price karakteriyle yeniden rol alacak olan Samuel L. Jackson’dır.

Filmin karakterleri; Crumb (James McAvoy), David Dunn (Bruce Willis), Elijah Price (Samuel L. Jackson), Casey Cooke (Anya Taylor-Joy) şeklindedir. Konu olarak Dunn karakteri Crumb’ın kimliğinin peşinde koşmasını ve bu arada iki isim için de çok önemli sırları taşıyan Price’ın ortaya çıkmasını anlatmaktadır. Oyuncu kadrosunun güzelliği, ilk iki filminin başarısı ve merak duygusundan dolayı filmin gişesinin bol olacağı düşünülüyor. Tekdüze giden süper kahramanlar gibi abartı ve aynı senaryolardan oluşmaması da filmi izlemek için bir artı şeklindedir.