Düşler Ülkesi 2019 (FINDING NEVERLAND) Konusu ve Fragmanı izle

/ 19 Temmuz 2019 / 278 / yorumsuz
Düşler Ülkesi 2019 (FINDING NEVERLAND) Konusu ve Fragmanı izle

Peter Pan’in da aralarında bulunduğu birçok fantastik ve macera romanının yaratıcısı James Barrie tarafından piyasaya sürülen Düşler Ülkesi kitabından alıntı yapılarak beyaz perdeye uyarlanan Finding Neverlands, 2019’un en çok beklenen filmlerinden biri. 18 Ekim 2019’da piyasaya sürülmesi beklenen film, şimdiden birçok film fanı tarafından heyecanla beklenmekte ve Gala için özel davetiyelere erişmeye çalışılmaktadır. 90 dakika gibi kısa bir süreye sahip olacak film, şimdiden serinin devam edeceğini gösteriyor. Aynı zamanda birçok film eleştirmeni tarafından bu kısa sürenin eleştirilmesi de, bir başka tartışma konusu.

CJ Entertainment Turkey tarafından prodüksiyonu devralınan ABD yapımı film, Animasyon ve fantastik türde yaratılmış. Filmin bu kadar dikkat çekmesinde ve büyük fanlara ulaşmasındaki en büyük etken hiç kuşkusuz Peter Pan rolünü üstlenen Dünyaca ünlü film yıldızı Jonny Deep. Jonny Deep tarafından canlandırılacak Peter Pan’a aynı zamanda Oscar ödüllü ABD’li film yıldızı Kate Elizabeth Winslet eşlik edecek.

Yapımcılığını Tracey Becker, Richard N. Gladstein , Gary Binkow ve Nellie Bellflower’in üstlendiği filmde oyuncu kadrosunda Johnny Deep ve Kate Winslet dışında Kelly Macdonald, Marc Forster, Dustin Hoffmann ve Radha Mitchell gibi önemli yıldızlar bulunuyor.

Filmin Konusu

Uzun matrajlı, fantastik, kurgu, macera ve bibliyografi tarzı olan filmde, Peter Pan’ın yaşamından kesintileri izleyeceksiniz. Barrie (Johnny Deep), James Barrie’nin hayatından kesintileri efsaneleştiren ve fantastik kurguya dönüştüren bir öykü ile karşımıza çıkıyor. Barrie, sıradan hayatının farkında olan ve artık bunun daha fazla devam edemeyeceğine inanan bir adam. Karşısındakiler ise onun bu zor zamanlarında ona yardımcı olmaya çalışmakta. İşte tam da bu sırada, herşey bir anda Barrie’nin hayal dünyası ile şekillenmeye başlıyor. Hayatındaki gerçek kişiler bir anda birer roman kahramanına dönüşüyor. Peter Pan olarak eğlenceli ve sıra dışı bir maceraya atılan Barrie, burada olmaktan çok mutludur.
Yamaçların bir anda gemiye döndüğü ve Peter Pan’ın bu geminin kaptanı olduğu sıradışı bir öykü olan Düşler Ülkesi, sizi hayallerin derinliğine davet ediyor. Bakalım Peter Pan hangi maceraları ile sizleri büyülemeyi başaracak…