Dora ve Kayıp Altın Şehri 2019 Filmin Konusu ve Fragmanı izle

/ 23 Mayıs 2019 / 178 / yorumsuz
Dora ve Kayıp Altın Şehri 2019 Filmin Konusu ve Fragmanı izle

Isabela Moner, Michael Peña, Eva Longoria gibi oyuncuların yer aldığı ve aile ile izlenebilecek filmler arasında yer alan Dora ve Kayıp Altın Şehri konusu ile oldukça büyülüyor. Aslına bakılacak olursa senaryo ve kurgu kısmına girizgah yapmadan önce filim görsel efektlerinin ve animasyonlarının da son derece dikkat çekici olduğunu belirtmek gerekiyor.

Özellikle filmde kullanılan görsellerin farklı tonların bir araya gelişini canlandırması ve bunun da yapıma oldukça olumlu etkilerinin olduğu da yadsınamaz bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. Nitekim filme de şöyle bir baktığımız zaman farklı perspektiflerin ve farklı kamera açılarının da seyirciye oldukça net bir şekilde yansıtılacağına dair ipuçlarını da görmek mümkün olacaktır. James Bobin’in yönetmenliğini yaptığı Amerikan ve Avustralya ortak yapımı olan Dora ve Kayıp Altın Şehri’nin konusunu ve içeriğini de kısaca özetleyelim.

Konusu

Dora doğa ve doğaya ait güzellikler ile beraber yaşamadını idame ettiren ve gelmiş olduğu yaşa kadar da hep belirli bir çevreyi kendisine yakıştırmış olan bir kızdır. Ormanları keşfetmek, doğaya dair bilinmeyenleri araştırmak, güzellikleri ortaya çıkarmak ile yakından ilgili olan Dora’nın en büyük korkusu ise bütün bu ruhani durumlardan uzak kalmaktır.

Korkusu başına gelen Dora bunun ile yüzleşmek durumunda kalacaktır. Nitekim liseye gitme dönemi gelmiş ve bunun onu doğadan uzaklaştırması da an meselesidir. Bir kaşif gibi hareket ederek kendisine yeni arkadaşlar bulan ve ailesini kurtarmak için bir takım arayışlar içerisinde olan Dora’nın macerası şüphesiz ki 7’den 70’e herkese belirli düşünceleri de zerk edecektir.

Vizyon Tarihi

9 Ağustos 2019 tarihinde beyaz perdede izleyicisi ile buluşacak olan Dora ve Kayıp Altın Şehir yapımı yukarıda da belirttiğimiz gibi farklı konu ve içeriği ile de dikkat çekecektir. Fragmanından afişine kadar görsel detayları ön plana çıkarmayı seven, yeni şeyler keşfetmenin keyfinin bilincinde olan izleyicilerin de yapıma olan ilgisi ve yatkınlığı da oyuncular ve James Bobin için değerli olacaktır.

FRAGMAN İZLE: