Deccal 3 2019 Konusu ve Fragmanı izle

/ 25 Mayıs 2019 / / yorumsuz
Deccal 3 2019 Konusu ve Fragmanı izle

Yönetmen Özgür Bakar’ın bir hayli iddialı ve evrensel boyutlara taşımayı amaç edinmiş serisinin son film ide yavaş yavaş vizyona girmek için gün saymaya devam ediyor. Nitekim önceki iki filmin konusuna bakıldığı zaman Deccal 3 yapımının bunların devamı niteliğinde olduğunu düşünmek son derece normal karşılanabilir.

Ancak bu kez hayat ile biraz daha iç içe bir film bizleri bekliyor gibi duruyor. Öyle ki artık Duygu’nun ortaya çıkarmış olduğu karakter artık bebek olarak hayatını idame ettirse de bu diğer insanlar için önemli bir ayrıntıyı da barındırıyor. Korkuların, inançların, betimlemelerin, yansımaların, gerilimlerin son noktasına ulaşmayı amaç edinmiş olan yapımın farklı bir noktayı işaret ettiğini de unutmamak gerekiyor. Yerli sinema tarihinde varlığını uzun süre devam ettiren korku filmlerinin olmadığı da göz önüne alındığı zaman Deccal 3’ün özlem ve merak ile beklendiği de net şekilde anlaşılıyor. Özellikle Duygu’nun ölümü, doğum sırasında yaşadıkları ve insanlara bıraktığı miras ile ilgili olarak bıçak sırtı bu konu yerli sinema tarihine damga vurmaya hazırlandığını da her fırsatta gözler önüne seriyor.

Oyuncuları

Deccal 3 için oyuncu kadrosunun ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Zira filmin önceki serilerinde rol almış olan pek çok ismin bu filmde karşımızda olmayacağını tahmin etmek çok zor değil. Emel Karaköse, Aysan Sümercan, Murat Prosçiler bilindiği gibi filmin ikinci serisinde oldukça başarılı performanslara imza atmışlardı.

Dolayısı ile yeni filmin yeni yüzlerden hangilerine ev sahipliği yapacağı veya eski oyuncuların tekrar kadrajda olup olmayacağı da büyük bir soru işareti olarak karşımıza çıkıyor. Yönetmenliğini bir kez daha Özgür Bakar’ın yapacağı filmin önümüzdeki sene içerisinde Toronto film festivaline de gideceğini bu noktada belirtmiş olalım.

Vizyon Tarihi

Deccal 3 hem yerli sinemaseverler tarafından hem de film festivallerinde yer alan kurumlar tarafından merakla bekleniyor. 27 Eylül 2019’da beyaz perdede izleme şansı bulacağımız yapım ile ilgili olarak şimdiden heyecanlandırması da sürpriz değil.

DECCAL İN ÖLDÜRÜLDÜĞÜ YER:

(FRAGMAN EN KISA SÜREDE EKLENECEKTİR. DAHA TANITIM ÇIKMADIĞI İÇİN EKLENMEDİ)