Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu Filmin Konusu ve Fragmanı izle

/ 20 Temmuz 2019 / 300 / yorumsuz
Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu Filmin Konusu ve Fragmanı izle

147 cm boyu ve 62 kilogram ağırlığına rağmen o bir Dünya rekortmeni. 6 defa Dünya rekoru, 3 uluslar arası ve 6 olimpiyat rekoru ile birlikte sayısız madalya ile ülkemizi temsil eden Naim Süleymanoğlu, nam-ı diğer Cep Herkülü, artık yaşadıkları ile ve deneyimledikleri ile beyaz perdede. Türkiye Cumhuriyeti’nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın bizzat devreye girerek T.C vatandaşı olmasını sağladığı Naim Süleymanoğlu, tüm çıplaklığı ile hayatını anlatıyor ve beyaz perdede Hayat Van Eck tarafından canlandırılıyor. 10 yaşında nasıl haltere başladığını küçük başrol oyuncusu Hayat Van Eck ile birlikte tüm yönleri ile izleyeceğiniz filmde, sonraki rolü ise Yetkin Dikinciler üstlenecek.

25 Ekim 2019’da sinemaseverler ile buluşacak olan film, bibliyografi türünde yaratılmış Türkiye’nin az sayıdaki filmlerinden biri. Bibliyografi ve belgesel tarzı olarak tadı damağınızda kalacak ve kimi zaman ağlayacağınız kimi zaman ise gururdan duygulanacağınız bu filmi izlemeniz için onlarca sebep var. Filmde, günün Türkiye’sinden kesintiler, siyasi çalkantılar, entrikalar ve olaylar da titizlikle konu edinmiş. Özellikle Turgut Özal Türkiye’sinden kareleri çok sayıda bulacaksınız.

Uzun metrajlı bir film olan Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu, son zamanların en kaliteli yapıtlarından biri. Yönetmenlik koltuğunda, Özer Feyzioğlu’nun oturduğu filmin senaristliğini ise, Barış Pirhasan üslenmiş durumda. Oyuncu kadrosu ise gayet geniş. Ünlü oyuncu Kurtlar Vadisi’nden de tanıdığımız Gürkan Uygun’un yanı sıra, Uğur Güneş, İsmail Hacıoğlu, Renan Bilek, Yetkin Dikinciler, Selen Öztürk ve Bülent Alkış gibi oyuncular filmde yer almaktadır.

Filmin Konusu


Gürcistan asıllı Naim Süleymanoğlu, Türk soyundan gelen ve her yerde Türklüğü ile gurur duyan bir aileden geliyor. Ailesinin kendisini teşviki ile haltere yönelen Naim, henüz çocuk yaşta iken Türk spor adamları tarafından keşfedilmiş ve zamanın Cumhurbaşkanı Turgut Özal tarafından vatandaşlık verilerek ülkemizi temsil etmesi sağlanmıştır. O sürenin çok çalkantılı olduğunu filmde izleyeceksiniz. Birçok tehdit ve şantajın yapıldığı Naim, dik durmuş ve T.C vatandaşı olarak sayısı madalya ve rekorlar ile ülkemizi temsil etmiştir. 3 ana karakterin temsil ettiği Naim rolünde, 10 yaşına kadar ki süreçte Hayat Van Eck, halter dönemini Batuhan Davutoğlu ve günümüz dönemini de Deniz Ali Cankorur rol almaktadır. Bakalım bu belgesel- biyografi tarzı filmi siz de beğenecek misiniz

Fragmanı izle: