Avengers 4: End Game Film hakkında Bilgi

/ 24 Aralık 2018 / / 2 Yorum
Avengers 4: End Game Film hakkında Bilgi

Bu Marvel filmi bundan on yıl önce Iron Man filmiyle başlayan MCU yani Marvel Sinematik Evreninin ilk etabını sonlandıracaktır. Geçtiğimiz günlerde ilk tanıtımı yapılan filmin adının End Game olduğu da bu tanıtımla açıklandı.

Yenilmezler, ilk başta Iron Man (Demir Adam), Captain America (Kaptan Amerika), Hawkeye (Şahingöz), Thor, Hulk ve Black Widow (Karadul) olmak üzere 6 kişiden oluşmaktaydı. Sonrasında gruba Galaksinin Koruyucuları, Scarlet Witch, Black Panther, Ant-Man, Doctor Strange, Vision, Spider Man gibi karakterler dahil olmuştur. Baş düşmanımız Thanos ilk defa birinci Yenilmezler filminde After Credit sahnesinde karşımıza çıkmıştı. Amacı evrende dört bir yana dağılmış olan 6 sonsuzluk savaşını tek eldivende toplayıp parmağını şıklatmak ve böylelikle evrenin yarısını yok etmekti. Infinity War filminde Thanos istediğini yaptı ve tüm taşları bulup evrenin yarısını yok etti. Orijinal altılı dışında hayatta kalan pek fazla karakterimiz yoktu. 2019’da vizyona girecek olan bir diğer süper kahraman filmi Captain Marvel’ın bu filmde rolü çok fazla olduğu için fragmanda Captain Marvel karakteriyle ilgili bir bilgi verilmemişti. Fragmanda dünyayı eski haline getirmek için Karadul ve Kaptan Amerika’nın düşüncelerini izledik. Bunun yanında uzayda gemide hapsolmuş ve dünyaya dönememiş olan Demir Adam’ımızı sevgilisi Pepper Potts’a bir kayıt gönderdiğini ve burada yemeğinin çoktan tükenmiş olduğunu ve oksijenin ise ertesi sabah biteceğini öğrendik. Filmde ölmesi muhtemel kişiler arasında kesin ölmesi beklenen Demir Adam karakterinin buradan nasıl kurtulacağı merak konusu. Bizi etkileyen sahnelerden birisi de Hawkeye karakterinin artık Ronin olarak karşımıza geldiği sahneydi. Evrenin yarısı yok olduğunda ev hapsinde olan Hawkeye muhtemelen ailesini kaybetti ve intikam almak için daha koyu bir karaktere büründü. Tanıtımda Çin’de olan Ronin’in karşısında yerde yatan kişi de önemli bir karakterdir. Elbette ki bunları filmde daha da iyi göreceğiz.

Filmin konusuna üstün körü bakacak olursak bir önceki filmde yenilen karakterlerimizin her şeyi eski haline getirme savaşıdır. Bu yolda en önemli rolleri Marvel evreninin en güçlü süper kahramanı olarak nitelendirilen Kaptan Marvel, bütün olası sonuçları ve nasıl kazandıklarını gören Doktor Strange, kuantum boyutunu deneyimlemiş olan Ant-Man ve Demir Adam üstlenecektir. 24 Nisan 2019 tarihinde vizyona girecek olan filmin gişelerde rekora doğru bir hareketlenme göstermesi bekleniyor.

Avengers 4: End Game Film hakkında Bilgi (2 Yorum)

  1. çok güzel film yaaa adamlar hakikaten yapıyor abi. bizimkilerin şunları izleyip az feyz alması lazım

  2. Bu filmin fragmanını şimdi izledim. buna gitmek gerekiyor.. efektleri vs çok güzelmiş arada sinema filmleri paylaşmanız hoşuma gitti.