Avatar 2 – 2019 Ne Zaman Çıkıyor?

/ 2 Aralık 2018 / / 1 Yorum
Avatar 2 – 2019 Ne Zaman Çıkıyor?

İlki 2009 yılında yayınlanan Avatar filminin 4 devam filminin daha çekileceği açıklanmıştı. Yönetmeni olan James Cameron ilk filmi 2009’da vizyona soktuğunda arzu ettiği ilgiyi fazlasıyla gördü diyebiliriz. Şöyle ki ilk film 2 milyar 782 milyon dolar hasılat yaptı. Bu aynı zamanda tüm zamanların en çok hasılat yapan filmi konumuna getiriyor Avatar’ı. İkinci film aslında 2016 Aralık ayında bekleniyordu fakat aksiliklerden ötürü önce Aralık 2017’ye ertelendi. 2017’de de vizyona sokulamayan ikinci film için 2018 Aralık ayı düşünülüyordu fakat o da olmadı film 2020 yılında vizyona girecek. Filmin çekimlerinin bittiğini belirten James Cameron post – prodüksiyon işlemlerine geçildiğini açıkladı. Çekimler Yeni Zelanda’da tamamlandı ve filmin bütçesinin bir kısmı da Yeni Zelanda hükümeti tarafından karşılanmıştır.

Filmin vizyona çıkış tarihinin gecikmeleri için söylenen bir çok şey var fakat yönetmen James Cameron’un kendi ağzından en çok zorlandığı şey su altı çekimleriymiş. Su altı sahnelerin çekiminde oldukça zorlanan Cameron sonunda buna bir çözüm bulduğunu açıkladı. Daha önce hiçbir film çekiminde kullanılmamış bir hareket yakalama teknolojisini denemişler. Fakat bu teknolojiyi yakamaları için 1.5 sene vermeleri gerekti. Su altında ekipman kullanmadan yapılan çekimlerin sadece eğitimi bile 6 ay sürmüştür.

İlk filmi kaçıranların ilk filmi seyretmelerini tavsiye ediyoruz çünkü Avatar serisi birbiriyle bağlantılı olacak. Türü bilim kurgu, aksiyon, fantastik ve macerayı içermektedir.

 

 

James Cameron uzun süre 2. Filmin gidişatı ve konusu hakkında ipucu vermemişti fakat Avatar 2’nin konusu da artık belli oldu. Avatar 2’nin hikayesi ilk filmden devam ediyor. Bu filmin konusu Jake, Neytiri ve onların çocuklarıdır.

Avatar 2’de de ilk filmdeki Sam Worthington, Zoe Saldana, Joel David Moore, Stephan Lang, Matt Gerald gibi oyuncular oynayacaklar. Bu filmde Kate Winslet de kritik bir rolde oynayacaktır o yüzden hayranlarının bu filmi kaçırmamasını tavsiye ediyoruz.

Senaryo yazılırken sadece 2. Filmi senaryosu değil 3, 4 ve 5. Filmin senaryoları da yazılmaktadır filmin vizyona giriş tarihinin sürekli ertelenmesinin sebeplerinden bir tanesi de budur. Bu senaryo için James Cameron kendine özel bir ekip kurmuştur.

Avatar 2 – 2019 Ne Zaman Çıkıyor? (1 Yorum)

  1. İlk filmi sinemada izlemediğime o kadar pişmanım ki. İlk çıktığında burun kıvırmıştım ama internetten izleyince ne denli muhteşem bir film olduğunu görmüştüm. Vizyona çıktığı ilk gün gideceğim. Tavsiye ederim.