13. Cuma 2019 Film Konusu ve Fragmanı izle

/ 29 Mart 2019 / / 2 Yorum
13. Cuma 2019 Film Konusu ve Fragmanı izle

Korku filmi klasiklerinden olan 13. Cuma, ilk olarak 1980 yılında çekilmiş ve böylece çok önemli bir seri başlamıştır. Serinin ilk filminde, gölde oğlunu kurtarmayan kamp çalışanlarından intikam alan bir annenin hikayesi anlatılıyordu. Kamp çalışanlarını tek tek öldüren annenin hikayesi, izleyiciler tarafından çok beğenildi ve film adeta klasikler arasına girdi. Çok uzun bir aradan sonra filmin yeniden çekilmesine karar verildi. Hikayesinin nasıl olacağı ve insanları ne kadar korkutacağı şimdiden merak konusu.

13. Cuma Bilgi

Yine ABD’li bir yapım şirketi tarafından çekilen film, 21 Haziran 2019 tarihinde vizyona girecek. Korku, gerilim türünde olan filmin yönetmen koltuğunda Justin Price oturuyor. Aynı zamanda senarist de olan Justin Price, film için önemli bir isim olarak dikkat çekiyor. Filmin oyuncu kadrosu ise Lisa May (Allison), Khu (Paige), Melissa L. Vega (Stephanie) ve David E. Cazares gibi isimlerden oluşuyor.

Oyuncuların bir kısmının yeterince tanınmıyor olması izleyicilerin bir kısmının oyunculuk kalitesi bakımında şüpheye düşmesine neden olurken, diğer kısmı ise bunun sorun olmayacağını düşünüyor. Oyunculuk kalitesi, korku filmleri için çok önemlidir. 13. Cuma, insanların sürekli gerilim yaşamasına ve korkmasına neden olan türden bir yapım olarak dikkat çekiyor.

13. Cuma Detayları

Serinin son filmi, başka bir dünyadan gelen karanlık bir varlığı anlatmaktadır. Genç bir kadın, yaptığı bir takım araştırmalar sonucunda farklı dünyalar olduğunu keşfeder. Daha sonra ise bu dünyalarla nasıl iletişim kuracağını araştırırken, çok daha fazlasını yapar ve o dünyalara açılan bir kapı bulur. Bunu sağlayan şeytani cihazın ne büyük belalara neden olacağını başlangıçta fark etmeyen kadın, daha sonradan pişman olsa da iş işten geçmiştir.

Filmde, seri cinayetler işlenirken, bunun öncesinde yaşanan gerilim insanların beklentilerini genel olarak karşılıyor. Filmin neredeyse her anında Acaba ne olacak, buradan bir şey çıkacak mı? tarzındaki düşünceler, insanların gerilmesine neden oluyor.

13. Cuma, 21 Haziran’da izleyiciler buluşacak olup, serinin diğer filmleri ile karıştırılmaması gerekiyor. Film İngilizce olduğu için altyazılı olarak izlenebilir. Bir süre sonra ise Türkçe dublaj seçeneği ile de izlemek mümkün olacaktır.

FRAGMAN:

13. Cuma 2019 Film Konusu ve Fragmanı izle (2 Yorum)

  1. Filmi az önce izledim. Oyunculuk berbat. Konunun anlatılanla yakından uzaktan alakası yok. Çöp. Emeğe de saygı falan duymuyorum. Böyle güzel bir filmin adını lekelemeye utansalardı keşke.

Tavsiye

Aşık Olduğumu Nasıl Anlarım?