Zayıflatan Lahana Diyeti Nasıl Olur

/ 31 Temmuz 2020 / / yorumsuz
Zayıflatan Lahana Diyeti Nasıl Olur

Bu dönemi kaliteli bir şekilde değerlendirmek istiyorsanız ilk önce yapmanız gereken şey; kendinize uygun bir diyet listesi tercihi yapmanız gerekiyor. O zaman hızlı ve sağlıklı kilo vermenize destek olan lahana diyetini anlatamaya başlayalım.

Lahana Çorbası Diyeti Nedir?

Vitamin ve mineral bakımından çok olana içeriğinin yanında yağ yakıcı olması ile de adını duyuran beyaz lahanayı diyet listenizin en bata olması lahana çorbası diyetini (lahana detoksu) olarak da 7 gün boyunca uygulayabilirsiniz. Bu diyette, lahanayı öğünlerinize dahil edebilir ve lahana çorbasını istediğiniz kadar yiyebilirsiniz. Temel püf noktaları paylaştığımıza göre şimdide de dikkat edilmesi gereken konulara geçelim.

Lahana Çorbası Diyetinden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oldukça disiplinli kurallara sahip olan lahana çorbası diyetini yapmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı konular var. Faydaları olduğu gibi çeşitli dezavantajları da bulunan bu diyetin kendinizde ne kadar faydalı olup olmadığını anlamanız için:

  • 3-5 kilodan çok kilo vermesi gereken kişiler tarafından uygulanması uygun değildir. Sıkı bir diyet olduğu için sadece 7 gün uygulanması ve en az 15 gün sonra tekrar yapılması önerilir.
  • Lahana çorbası diyetinde yiyeceğiniz besinler oldukça kısıtlı olduğu için vitamin, mineral ya da protein eksikliği ortaya çıkabilir. Bu açıdan da diyet yapıldığında halsizlik, baş dönmesi gibi yan etkiler olabilir.
  • Diyeti yaparken düşük kalorili besinler tüketeceğiniz için kilo verebilirsiniz. Ancak bıraktıktan sonra beslenme alışkanlıklarınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Diyet sonrası şeker ve hamur gıdalarına beslenmeye başlarsanız verdiğiniz kiloları çabucak geri alırsınız.
  • Lahana çorbasının kokusunu ve tadı kötü gibi olsa da bir hafta boyunca bu çorbayı tüketeceğiniz için sık sık mutfakta vakit geçirmeniz gerekebilir.

Lahana Suyu Diyeti Nedir?

Kilo vermek isteyen kişilerin çok fazla sorduğu sorulardan biri. Zayıflamak için lahana çorbasının yanı sıra lahana suyu diyetini de zayıflamaya yardımcı olur. Vücudu toksinlerden atmaya ve metabolizma hızınızı yükseltmeye ve yağ yakmaya destek lahana suyu böylelikle kilo vermenize de destek olur.