Yüzde Çıkan Benler Nasıl Yok Edilir?

/ 9 Temmuz 2019 / / yorumsuz
Yüzde Çıkan Benler Nasıl Yok Edilir?

Ergenlik dönemiyle başlayan yüz ile ilgilenme durumlarına yüzde çıkan benler büyük bir problem olmaya başlar. Son derece rahatsız edici benlere sahip olunabileceği gibi aynı zamanda çeşitli hastalıklara da sebebiyet verebilir. Bununla birlikte farklı boyutlarda olan benlerin nasıl yok edildiğine dair uygulamalarda değişkenlik gösterir.

Yüzde Ben Nasıl Olur?

Genetik etkiler sonucunda ortaya çıkabileceği gibi kullanılan kozmetik ürünlerden dolayı da yüzde ben olabilmektedir. Bununla birlikte boyutları ve renkleri farklılaşabilir. Ergenlik döneminde ben sayısı artış gösterebilirken onlarca ben olma ihtimali de vardır.

Benler Nasıl Alınır?

Çok büyük yapılı benler için tek çözüm yolu olarak ameliyat gösterilir. Kişinin kanser gibi hastalıklarla karşılaşma ihtimali olduğundan bu operasyonların çok titiz bir çalışma sonucunda yaptırılması gerekir. Ayrıca öncelikli olarak çıkarılan benler patolojiye gönderilerek incelemeye alınır. Bunun haricinde dondurma yöntemi olarak ifade edilen soğutularak düşürülen ben alımları da vardır. Genelde kısa süreli bir morluk oluşturmasına karşın soğutulma işlemiyle ben kendiliğinden düşer.
Farklı bir yöntem olarak ise enjekte işlemiyle jilet yardımıyla yüzde çıkan ben alınabilir. Ardından ilaç sürülerek bölgenin zarar görmesi önlenir. Son olarak ise radyo dalgalarıyla oluşturulan ısı sonucunda ben alımı gerçekleşir.

Ben Kürü Nasıl Yapılır?

Yüzde çıkan ben için farklı yöntemler uygulanabilirken ev ortamında kür tedavisi de tercih edilebilir. Hali hazırda herhangi bir riske sahip olmayan küçük yapılı benler için tedavi kürü kullanılabilir. Benler nasıl yok edilir sorusuna cevap niteliği taşıyan kür işleminde sarımsak kullanılır. Ezilmesinin ardından ben üzerine sürülen sarımsak bir müddet bırakılır. İsteğe bağlı olarak bir yara bandıyla sabit hale getirilmesi de mümkündür. Ancak cilt yüzeyinde tahriş olma durumu bulunduğu için ilk işlemin ardından birkaç saat boyunca bölgenin kontrol edilmesi gerekir. Herhangi bir tahriş durumu varsa bu yöntem yapılmamalıdır. Ancak sorun olmaması halinde 5 saat boyunca sarımsağın ben üzerinde tutulmasının ardından ılık suyla temizleme aşamasına geçilebilir. Birkaç gün boyunca bu işlemin yapılmasının ardından yüzdeki ben yok edilir.

Kahverengi Renkli Benlere Kür

Kahverengi benler için ise keten tohumu çok daha iyi bir öneri olur. 1,5 çorba kaşığı kadar keten tohumu yağının 1 çorba kaşığı keten tohumu ile karıştırılmasının sonrasında ben üzerine alınır. 15 dakika bekletilerek temizleme işlemi yapılır. Birkaç işlem neticesinde ben düşecektir. Bunun haricinde 1 fincan su içerisine 1 bardak kadar elma sirkesi konularak da yüzde çıkan benlerden kurtulmak mümkündür.

Tavsiye

Hurma Diyeti Nedir?