Yüksek Tansiyon Nasıl Düşürülür?

/ 18 Temmuz 2020 / / yorumsuz
Yüksek Tansiyon Nasıl Düşürülür?

Yüksek tansiyonu düşürmede destek olan doğal yollar var fakat önerdiğimiz bu doğal besinleri var olan ilaçlar varsa veya herhangi bir hastalığınız sorununuz yan etki yapmaması amacıyla doktorunuza başvurmadan tüketmemelisiniz.  O zaman tansiyona iyi gelecek etkili besinler;

Sarımsak Uzmanlar yüksek tansiyonu önlemek amacıyla sarımsak tüketilmesini tavsiye etmekteler. Sarımsak damarların genişlemesini sağlayıp, pıhtı oluşumuna karşı olumlu etkiler sergiler. Sarımsağın bu özelliğinden yararlanmak için, beslenme düzeninize günde bir diş sarımsak eklemeniz bu faydadan yararlanmanız için harika tercih olacaktır.

Bitter Çikolata Almanya Cologne Üniversitesi’nde yapılan çalışmalara göre, bitter çikolata yemek tansiyon için faydalıdır. Belki de bunun sebebi çikolatanın kalp sağlığı için çok önemli olan flavonoidleri barındırmasıdır. Yine de uzmanlar sütlü çikolata yerine ufak porsiyonlarda bitter çikolata yememizi tavsiye etmekteler.

Maydanoz ve Limon Kabuğu da dahil bütün bir limon ve maydanoz ile yapacağınız bir içecek karışımının, idrar söktürücü etkisi vardır. Bunu denemenizi tavsiye ederim ayrıca metabolizma sorunu olanlar hızlanması için tavsiye edilir. Vücut, tansiyonun yükselmesine sebep olan maddeleri idrar ile dışarı atabilir. Bu nedenle, sabahları kahvaltıdan önce limon ve maydanoz suyu içmenizi tavsiye edilir. Şayet ki isterseniz bir bardak ılık suyun içine bir limonun suyunu sıkıp onu da kahvaltıdan önce içebilirsiniz.

Yulaf Ezmesi Yüksek kan basıncı veya hipertansiyonla mücadele de bize yardımcı olabilecek bir başka doğal ürün de yulaf ezmesi. Yulaf ezmesi, kötü kolesterol oranını da ciddi miktarda azaltan çözülebilir lifler içerir. Bildiğimiz üzere, bu tür kolesterol tansiyon yükselmesinde olumsuz etkiler yaratır. En çok önerilen yulaf ezmesi tüketme yöntemi, kahvaltıda bir kase yemek. Bu şekilde bir taşla iki kuş vurmuş olursunuz.

Lavanta, Mercanköşk ve Jojoba10’ar damla lavanta ve mercanköşk yağını 20 ml jojoba yağı ile karıştırın. Dairesel hareketlerle yavaşça göğsünüze sürün. Gece uygulanması daha çok fayda sağlayacaktır.

Tavsiye

Buzun Cilde Yararları Nelerdir