Yaşlanmaya Karşı Çözüm Önerileri

/ 6 Şubat 2020 / / yorumsuz
Yaşlanmaya Karşı Çözüm Önerileri

Yüzde oluşan kırışıklıklar ve göz torbaları yaşlanmanın vücuda göstermiş olduğu kötü muamelenin yaygın belirtileri arasında yer alıyor. Yaşımızın ilerlemesiyle vücudun hızla kaybetmiş olduğu proteinler yüzünden, günlük yaşantıların verdiği yorgunluk, stres ve pek çok nedenlerden dolayı oluşan kırışıklar yaşam biçimimizi yakından etkiliyor. Yaşlanmaya karşı çözüm olmasa da daha sağlıklı ve kırışıklıklardan yüzümüzü uzak tutmamızın bazı püf noktaları bulunuyor.

Bulunmuş olduğumuz çağa bakacak olursak, insanların yüzde %70’i oranında kırışıklıklardan kurtulmak için estetik ameliyatlara başvuruyor. Fakat estetik ameliyatsız olarak da yüzünüzün genç kalmasını sağlayabilirsiniz. Doğanın bize sunduğu eşsiz ilaçlardan yararlanarak yüzünüzde oluşan kırışıklar ve gözaltı morluklarından kurtulmanın yollarını sizlere bu yazımızda anlatmaya çalışacağız.

Yumurta Beyazı ve Zeytin Yağı Mucizesini Keşfedin

Yüzümüzün sağlıklı görünmesini sağlayan A ve B vitaminleri kırışıkların en aza indirmesini ve mucizevi ışıltıyı kazanmamıza yardımcı oluyor. Yumurta akında da büyük yoğunluk içeren bu vitaminler sayesinde de yüzünüzde oluşacak olan yaşlanma belirtilerini geciktirebilirsiniz. Öncelikle hazır yumurtalardan kaçının, daha sağlıklı şekilde etki sağlayabilmesi için köy yumurtalarını tercih etmenizi öneriyoruz.

Elde etmiş olduğunuz yumurta aklarını boş kaseye alarak iyice çırpın. Yaptığınız çırpma işlemden sonra yüzünüzün her tarafına sürerek iyice yedirin. Yaklaşık 15 dakikalık bekleme süresi ardından kuruduğuna emin olmanız halinde ılık suyla yüzünüzü iyice yıkayın. Sürekli yapacağınız bu işlemlerden sonra ihtiyacınız olan A ve B vitaminlerini yüzünüze takviye ederek genç görünüme sahip olabilirsiniz. Yumuşak bir yüze sahip olmak isterseniz de her gece yatmadan önce mutlaka yüzünüze birkaç damla zeytinyağını sürerek iyice yediriniz. Ardından hafifçe masaj uygulayarak, yumuşak havlu vasıtasıyla durulayınız. Sabah uyandığınızda daha yumuşak cilde sahip olduğunu hissedebilirsiniz.

Ağız Çevresinde Oluşan Yoğun Kırışıklara Son Verin

Yaşlanmanın belirtileri arasında yerini alan kırışıklıklar yüzümüzde kendini hemen hissettirebiliyor. Özellikle burun kanatlarından ağız bölgesine kadar yoğunluk gösteren kırışıklar oldukça can sıkıcı hale gelebiliyor. Peki kırışıkların daha erken oluşmasında ki sebep nedir? Kullanmış olduğunuz zararlı sigaralar içerisinde bulundurmuş oldukları bazı kanserojen maddeler yüzünden, yüzdeki kırışıkların hızlanmasına sebep olmaktadır.

Kırışıklıkların oluşmasını engelleyemeyiz, fakat oluşumların daha geç ortaya çıkmasını sağlayabiliriz. Öncelikle sigara kullanıyorsanız, bırakmanızı tavsiye ediyoruz. Bunun yanında da sizlere önereceğimiz doğal yöntemi kullanabilirsiniz. Bunun için elinize bir adet salatalık alın, bıçakla iyice soyduktan sonra hamur hale getirerek yeterince ezin. Burada ki amacımız salatalık suyunu sağlıklı şekilde elde etmemizdir. Yaptığınız işlemlerden sonra salatalık suyunu süzerek boş kaseye ilave ediniz. Bununla birlikte bir adet yumurta kırın, yumurta akını elde etmiş olduğunuz salatalık suyuna ilave edip, iyice karıştırın. Yaptığınız işlemlerden sonra hazır gele getirdiğiniz mucizevi formülü yüzünüzün ağız bölgesine sürün. Yaklaşık 15 dakikalık bekleme süresinin ardından ılık suyla yıkama işlemini gerçekleştirerek kırışıkların oluşmasını önleyebilirsiniz.

Tavsiye

Banyo Tuzunun Faydaları