Yapılan Güneş Koruyucu Hataları

/ 16 Ağustos 2020 / / yorumsuz
Yapılan Güneş Koruyucu Hataları

Günlük olarak güneş ışınlarından korunmak zor olabilir. Bu konuda bu yazımızda güneşin saçmış olduğu zararlı ışınlardan nasıl korunması gerekir bu konuda bilgiler paylaşacağım.  SPF içeren bir güneş koruyucu kullanmak; dişlerinizi fırçalamak gibi bir alışkanlık haline gelmelidir. Fakat bu konuda daha samimi olmak gerekirse Cildinizi zararlı UV ışınlarından korumak konusuna ne kadar sadık kalacaksınız. Bu konuda karar verin.

Her gün SPF Kullanmamak

Güneşten koruyucu kremler, sadece plajda kullanılmak için üretilmedi. Ayrıca da güneş sadece deniz kenarında değil, her yerde etrafa yayılmakta. Bundan dolayı da her gün her saniye cildinizi güneşe karşı korumanız gerekiyor. Şayet ki hala günlük cilt bakım rutininize SPF içeren bir krem almadı iseniz kırışıklık ve lekelere davetiye çıkarmış olursunuz.

Yüzünüze ve diğer açıkta kalan kısımlara da uyguladığınız az miktardaki SPF katmanı sizi güneşten korumaya yeterli olmayabilir. Uzmanlar, dışarı çıkmadan 30 dakika önce tüm vücudunuza koruyuculuğu yüksek bir güneş kremi uygulamanızı tavsiye etmekte. Uzmanlar, her iki saatte bir veya terledikten ya da yüzdükten hemen sonra güneş koruyucunuzu yenilemeniz gerektiğini dikkat çekmektedir.

Unutulan Bölgeler

Uzmanlara göre insanların daha çok güneş kremi uygulamayı unuttuğu bazı bölgeler vardır. Bunlar dudaklar, kulaklar, boyun, eller, ayaklar ve göz çevresidir. Dudaklarınız için SPF ile formüle edilmiş bir dudak nemlendiricisi kullanmalısınız. Boynunuzu ve kulaklarınızı korumak için şapkalardan faydalanabilirsiniz. Güneşin yoğun saatleri sabah 10 ile akşam 4 arasındadır. Bu saatlerde güneşe çıkmamak; mümkünse gölgelerde olmak gerekir.

Yıllık dermatolog ziyareti Uzmanlar, profesyonel bir cilt muayenesi için her yıl mutlaka bir kere dermatoloğunuzu kontrol altında olmanızı tavsiye eder.

Tavsiye

K Vitamini Cilt Bakımı