Tüylenmelere Karşı Maske Tarifi

/ 4 Ağustos 2019 / / yorumsuz
Tüylenmelere Karşı Maske Tarifi

Vücudumuzun neresinde olursa olsun istenmeyen tüy problemi hepimizin kâbusudur. Fakat bizi en çok rahatsız eden problem yüzdeki tüylenmelerdir diyebiliriz. Doğal olarak bundan kurtulmak için, özellikle kadınların denemediği yöntem kaldı mı bilmiyorum. Hepimizin çeşitli epilasyon denemeleri olmuştur ve bunun yanında tüy azaltıcı kremlerle de bu sorundan kurtulmak istemişizdir. İşte tamda bu noktada sizlere geçici değil kalıcı çözüm getirecek önerilerde bulunacağız. Yüzdeki tüylerden geçici kurtulmak yerine, tüylenmeyi azaltmak ve sorunu kökten çözmek adına sizlere muhteşem bir maske tarifi vereceğiz. Dilerseniz hemen yüzdeki tüylenme karşıtı maske tarifine geçelim.

Malzemeler:

  • 2 Yemek kaşığı pirinç unu
  • 2 Yemek kaşığı nohut unu
  • Yarım çay kaşığı zerdeçal
  • 2 Yemek kaşığı süt
  • 1 Yumurta akı
  • 2-3 Damla limon suyu

Uygulanışı:

Yüzdeki tüylenmelere karşı maskemizi uygulamak için ilk olarak cildimizi temizliyoruz. Büyük bir cam kâse alıp pirinç unu ve nohut ununu kâseye alıyoruz. Daha sonra zerdeçal ve sütü ilave edip karıştırıyoruz.( zerdeçalı dikkatli kullanmalısınız. Herhangi bir alerjiniz varsa bu maskeyi uygulamayın) Yumurta akı ve limon suyu dışındaki malzemeleri kıvam alana kadar karıştırıyoruz. Karışımı gözaltı dışında yüzdeki tüylenme oluşan bölgelere sürüyoruz. Karışımı yüzümüzde kuruyana kadar bekletiyoruz. Kuruduktan sonra cildimize hafif masaj yaparak maskeyi yıkamadan ovalayarak yüzümüzden çıkartıyoruz.

Böylece yüzdeki tüylenmelere karşı cildimize uyguladığımız maskeyi çıkarmış oluyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken nokta yüzümüzü yıkamıyor olmamız. Diğer tarafta yumurta akını ayrı bir kaba alıyoruz ve limon suyu ile karıştırıyoruz. Yumurta akını yüzümüze sürüyoruz. Yüzdeki tüylenmelere karşı hazırladığımız bu maske görüldüğü gibi 2 aşamalıdır. İkinci aşama olan yumurta akını sürdükten sonra yüzümüzde kuruyacaktır. Her kuruduğunda, yaklaşık her 5 dakikada bir yumurta akını yüzünüze sürmeye devam edin. 20 dakika kadar bu işlemi yaptıktan sonra yüzümüzü yıkıyoruz.

Yüzdeki tüylenmelere karşı olan bu maskeyi haftada 1 cildinize uygulayabilirsiniz. Aktif sivilcesi olanlar için bu maske önerilmemektedir. 2 aşamalı olan bu maske ciltten temizlenirken sivilcelerin patlama ihtimaline vardır. Dolayısı ile patlayan sivilceler enfeksiyon oluşturabilir. Bunun dışında bu maskeyi herkes uygulayabilir. Yüzdeki tüylenmelere karşı vermiş olduğumuz bu tarifi düzenli uyguladığınızda etkisini fark edeceksiniz. Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde kavuşmanız dileği ile hoşçakalın 🙂