Tırnak Kırılmasının Sebepleri ve Bakımı

/ 2 Mart 2020 / / yorumsuz
Tırnak Kırılmasının Sebepleri ve Bakımı

Ellerinizi günde kaç defa yıkıyorsunuz nasıl gerçekleşiyor hijyenikliği bunların cevaplarına değinelim. Günlük yaşam da ellerimizi çok çok kullandığımız amacıyla biz göremesek de çoğu mikrop bakteri bulaşıyor el ve tırnaklara lüzumlu temizlik yapar iken ki temiz ürünlerdeki kimyasallar gerek otobüs olsun bir şekilde ellerimiz kirleniyor bugünlerde en büyük hastalık şikayeti ellerdeki çatlak ve kuruluk avuç içi kaşıntı gibi şikayetler egzamaya bağlı rahatsızlıklardır bunun önlemek ama elleri gün içersinde nemli tutmak ve kimyasallar dan uzak durmak.

Seçilen el kremleri yoğun nem verilecek iyi kremler tercih edilmelidir cilt yüzeyini toparlamak biraz zor olabilir ama derli toplu kullanım da yararını göreceksiniz

Bayanların birçoğu tırnak kırılmasından şikayet ederler bunun sebebi olarak da çok çok suya ve kimyasallara bulaşmış olması bu yüzden ev temizliklerinde eldiven kullanılması tavsite edilir ilaveten tırnak kesme şeklide mühim tırnak mantarı da sebep olabilir tırnaklar amacıyla kuaförlerde sarfedilen vazelinlerden kullanılması hem ellerin hem de tırnakları nemlendirecektir vazelin yoğun nem ve yağlı oluşundan dolayı kullanan herkes çok memnun kalacak, Tırnaklarınız kırılıyorsa bunun altında yatan sebebi hiç düşündünüz mü? bunun yanıtı kalsiyum eksikliği yani bol su ve meyve sebze yeteri kadar yenilmediğini işaret ediyor.

Tırnakları doğru törpülüyor musunuz? tırnaklarınızı düz şekilde yani küt kesip törpülüyorsanız hata yapıyorsunuz zira tırnaklarınızın bir yere takılıp kesilmesi olağan bir haldir bu yüzden tırnakların sivri kısımları yuvarlak şekilde törpülenmeli.

Ojeler elbet deki hoş görüntü ama bunu 3 günde bir temizlenmeli ve aseton la hijyenikliği gerçekleştirdikten sonra anında eller yıkanmalı ve tırnaklara oje sürmek amacıyla 4 gün beklenmeli aseton da ve ojede bulunduğu gibi kimyasal olmasından kaynaklı tırnakları güçsüzleştirir ve kırılmasına yol açar.

Başka bir makalemizde ise Tırnak kırılmasına önlem olarak farklı bir yöntemi dile getirdik.

Tavsiye

Ölüm Günün Kutlu Olsun 2