Sinüzit ve Depresyonlardan Papatya kürü ile kurtulmanın yöntemleri

/ 20 Nisan 2020 / / yorumsuz
Sinüzit ve Depresyonlardan Papatya kürü ile kurtulmanın yöntemleri

Doğadaki her şeyin bir yaratılış sebebi olduğu gibi papatyanın da mucizevi faydaları vardır. Baş ağrısı çeken zorlu olan sinüzit hastaları için papatya kürleri paylaşacağız. Aynı zamanda papatya kürü sadece sinüzitlere değil depresyondan bir türlü çıkamayan bireyler için de fayda sağlayacak doğal bir kür paylaşacağız.

Sinüzit için papatya kürü

Birçok kişide görülen sinüzit hastaları bunun çaresini ilaçlarda aramaktalar. Fakat bunun doğal yolardan formülü vardır. Sinüzite karşı tencerede yarım litre suyu kaynatıyorsunuz. Kaynamış olan suyun içerisine 9-10 gram kadar kurutulmuş papatyayı kaynamakta olan suyun içine atınız. Ardından ise başınızı havlu ile örterek, yüzünüzü buharına tutarak burnunuzdan nefes alıp verme işlemini tekrarlayınız. Bu işlemi 6 dakika tekrar ediniz. 6 dakika bu işlemi tamamlandıktan sonra yarım saat ara verip tekrar 6 dakika aynı işlemi tekrarlayınız. Ertesi gün aynı işlemi tekrar 6 dakika uygulayıp yarım saat ara vererek ve tekrar 6 dakika bu işlemi yapınız. Burnunuzdan akıntının gelmeye başladığı gün, 3 gün ara veriniz.  Bu uygulama ile sinüzitlerden kurtulacaksınız. Bu işlemi arar ara uygulayarak devam etmelisiniz.

Depresyondan kurtulmak için papatya kürü

Papatya kürü veya çayı olarak tüketebileceğiniz faydalı bitkiler olarak bilinirler. Doğanın hemen hemen her yerinde bulunan papatya bitkisini depresyondan kurtulmak için kullanan kişiler faydası olmuştur. Aynı zamanda papatya çayı olarak tüketebileceğiniz, zayıflama ve bağışıklığı güçlendirme gibi etkileri de olmaktadır. Depresyon için günlük olarak 3 fincan tüketebilirsiniz. Bu sizi hem sakinleştirecek ve uyku bozukluğunu depresyonu da ortadan kaldıracak. Yapmanız gereken şey sadece kaynamış su içerisine 1 tatlı kaşığı kurumuş papatya atmak süzme işleminden sonra içebilirsiniz.