Sarımsak ve Zeytinyağı İle Saç Dökülmeleri Nasıl Önlenir?

/ 14 Ocak 2019 / / yorumsuz
Sarımsak ve Zeytinyağı İle Saç Dökülmeleri Nasıl Önlenir?

Saç dökülmesini önlemek için günümüzde uygulanabilecek pek çok yöntem mevcut. Bu yöntemler arasında kendi başımıza evimizde uygulayabileceğiniz maliyeti çok düşük ve uygulaması çok basit olan yöntemler bulunuyor. Saç için en gerekli vitamin E vitaminidir. Saç dökülmelerini engellemek için dışarıdan E vitamini takviyesinde bulunabilirsiniz. Saç dökülmeleri için maske olarak sarımsak ve zeytinyağı maskesini de kullanarak bu sorunun önüne geçebilirsiniz.

Sarımsak ve Zeytinyağı Maske Hazırlanışı

Sarımsak maskesi için ilk olarak 10 diş sarımsağı ezerek püre haline getiriniz. Ardından içerisine 1 çay kaşığı zeytinyağı ekleyiniz ve karıştırmaya devam ediniz. Bu karışımı ağzı kapalı bir kap içerisine alınız. Bu kür günlük olarak uygulanacağı için bir kap ile buzdolabında saklamanız gerekecektir. Daha sonra bu karışımı saç diplerinize yedirerek uygulayın, 1 saat kadar saçınızda bu kür dursun. Kürü ılık su ile yıkayarak saçınızdan çıkarabilirsiniz. Sarımsak kokusu sinmesini istemiyor iseniz bu karışımın içerisine lavanta yağı da ekleyebilirsiniz. Lavantanın güzel kokusu sarımsağın kokusunu bastıracaktır.

Tutarlı Şekilde Uygulama

Saç dökülmeleri için maske olarak bu kürü her gün uygulamanız gerekmektedir. Bu şekilde devamlı olarak bu kürü uyguladığınızda saçlarınızın gürleştiğini ve daha kalın telli olduğunu göreceksinizdir. Birkaç ay içerisinde saçlarınız toparlanacaktır. Fakat saçlarınız toparlandı diye bu kürü kullanmayı bırakmayınız. Tam anlamıyla saçlarınız sağlığına kavuşana dek saçlarınıza bu kürü uygulamayı sürdürünüz. Sarımsak tek başına yendiğinde de saç için gerekli vitaminlerin alınmasını sağlayacaktır. Bu kürün yanı sıra günlük birkaç diş sarımsak yiyerek de saçlarınıza vitamin takviyesinde bulunabilirsiniz. Saç dökülmesine en iyi çözüm olacak bu kürü rahatlıkla evinizde deneyebilirsiniz.