Salatalık Kilo Verdirir mi ?Yararları Nelerdir?

/ 26 Nisan 2020 / / yorumsuz
Salatalık Kilo Verdirir mi ?Yararları Nelerdir?

Sağlıklı ve düşük kalorili olan salatalık sebzesini kan şekerini dengelemek için de tüketebilirsiniz. Diyetisyenlerin diyet listelerinde uyguladıkları menülerde genellikle salatalık da olması zayıf kalmanın bir diğer yoludur. Salatalarımıza yoğurt ile birlikte tüketebilecek birçok alternatif yollar vardır. Bunu tok kalmak ve sağlıklı olmak için günlük olarak tüketebilirsiniz.

Diyet listesi

Kahvaltı: Yağsız yoğurdun içine bir büyük boy salatalık doğrayın. İki şeftali veya bir elmayı dilimleyip tüketebilirsiniz.

Ara öğün: Salatalık içeceği hazırlıyorsunuz. Bir bardak

Öğle yemeği: Büyük bir tabak doğranmış salatalık ve bir dilim kızarmış kepekli ekmek ya da 1-2 adet haşlanmış patates, 1 adet salatalık, bir dilim kızarmış kepekli ekmek eşliğinde

Ara öğün: 1 bardak salatalık içeceği

Akşam yemeği: sevdiğiniz bir meyveyi tüketebilirsiniz. Küçük bir kase meyve ile 1 adet salatalığı birlikte tüketin.

Ödem Attıran Salatalık Diyeti Listesi

SALATALIK İÇECEĞİ TARİFİ

Malzemeler:

*Bir 2 dal ıspanak

*21 gram badem ve ceviz

*1 adet elma

*2adet salatalık

*1 -2dilim zencefil

Hazırlanışı:

Karıştırıcıya elma, salatalık ve ıspanağı ekleyin, iyice karıştırın. Daha sonra zencefil ekleyin ve karıştırın. Bardağınıza ceviz ve bademleri koyun, üzerine salatalık suyunu ekleyin. Yapacağınız salatalık içeceğini hemen içiniz. Bekletmeden. Aksi takdirde tüm vitaminlerini kaybeder. Ayrıca bunun yanında bir de gün içinde bol su içmeyi alışkanlık haline getiriniz.   

Salatalığın faydaları

Vücuttan toksinlerin atılmasını gerçekleştirir. Ağız kokusuna iyi gelir. Soğan, sarımsak vb. ağız kokusuna sebep olabilecek ürünler tüketildiğinde bu koku yok olur. Ağızda kokuya neden olabilecek bakterilerin önüne geçmek için 3-4 dilim salatalığı yavaş bir şekilde yiyiniz. Kemikleri ve kıkırdakları destek saglar.  Beyin sağlığı için oldukça faydalıdır.