Sağlıklı Kilo Vermenin Kolay Yolları

/ 1 Temmuz 2020 / / yorumsuz
Sağlıklı Kilo Vermenin Kolay Yolları

Sağlıklı kilo vermek aslında çok da zor bir durum değil. Sadece sağlıksız olan gıdalara bay bay diyeceksiniz. Hepsi bu kadar. Kulağa büyük pek de hoş gelmese de düzenli su tüketiminin kilo vermenize yardımcı olduğu bilimsel olarak da açıklanmıştır. Susamamış olsanız da beklemeden su tüketin ve bunu her gün yapamaya özen gösterin. Özellikle yürüyüş veya egzersizlerden sonra kaybettiğiniz suyu geri almaya özen gösterin ki onlar da size kalorilerinizi yakmak için mücadele etsinler.

 Şeker ve tatlı yiyerek zayıflamayı düşünmeyin bile. Bu madde sadece kilo vermek için değil zayıf bir birey için de geçerli olan bir durum söz konusu sağlı olmak için tatlılardan uzak durmanız gerekir. Hızla yağa dönüşebilen ve aslında vücuda bir yararı olmayan hazır şeker ve tatlandırıcılar metabolizmanın yavaşlamasına size kilo almaya olanak sağlar

 Karbonhidrat hiç yememek olmaz ancak alım miktarına dikkat etmeniz gerekebilir. Karbonhidratlar, kan şekerinizi çok hızlı bir şekilde yükselttiği için açlık hissinizi artırır. Karbonhidrat alımını tamamen kesmek tokluk hissinin oluşmasına olanak sağlamaz ve yedikçe yemek istersiniz. Bu açıdan da en akıllı çözüm doğru karbonhidratları tüketerek yemek gerekir. Yani; makarna, pilav, beyaz ekmek gibi kalorisi yüksek olan gıdalar yerine; tahıllı ekmek, buğday unuyla hazırlanmış makarnalar ya da bulgur gibi sindirimi daha kolay olan karbonhidratları tüketebilirsiniz. Yağ yakmaya yardımcı olan ve tokluk hissi veren besinlere yönelebilirsiniz. Ananas, Hindistan cevizi yağı, lifli gıdalar, yeşil çay, greyfurt, az yağlı çorba, yağsız yoğurt, Antep fıstığı, yumurta ve fasulye. Bu besin programınızı kesinlikle sevdiğiniz besinlerle tüketerek yemeye çalışın ve uzak durmanız gerekenlerden asla tüketemeye çalışın. Yaz mevsiminde kilo aslında daha çok verilir.

Sıcak havalarda bol su içmek ve hafif beslenmek kilo vermenize yardımcı olabilir. Kilo verme döneminde iyi bir başlangıç yapmak için yaz mevsimi sizin için harika dönem olabilir. Öğle ve akşam öğünlerinizi hafif tutacağınız ve bol bol su içebileceğiniz bir dönemi değerlendirmelisiniz.