Sağlığımızı Korumak İçin Neler Yapmalıyız?

/ 7 Nisan 2020 / / yorumsuz
Sağlığımızı Korumak İçin Neler Yapmalıyız?

Sağlık konusunda yapabileceğimiz şeyler sadece ilaçlara bağlı kalmaktan geçmiyor.  Evlerimizde doğal yollardan yapabileceğimiz birçok yol var. Gerek içecek olsun gerekse yaşam biçimimize kadar olan her şeyi kapsıyor. Bunlara dikkat ettiğimiz sürece daha sağlıklı günler geçirmemiz de yardımcı olacaktır. Bağışıklık sisteminiz ile de alakalı olan beslenme şeklinizde bağışıklık sistemini güçlendirecek olan besinler tüketmenizde kuvvetlendirmiş olacaksınız. Bu sayede hastalıklarla baş etmede vücut daha dirençli olacaktır. Hareketsiz yaşam her şeyi etkiler bu yüzden de Kısa yürüyüşler yapın Yürüyüş ruh ve beden sağlığımıza katkı sağlıyor. Evde de küçük egzersizler yapabilirsiniz.

Sağlığını düşünüyorsanız erken yatıp erken uyanmaya çalışın bu her şeye yararım olacaktır. Zaman yönetme konusunda ve sağlıklı dirençli daha kuvvetli enerjiye sahip olmamızı sağlar. Kimse hasta olmak istemez sanırım. Bunun için dikkat etmeniz gereken konulardan bahsedelim:

  • Hasta olan biri ile temastan kaçının. Ve 1 metre kadar uzaklaşma mesafeniz olsun.
  • Lavabo ve tuvalet temizliğine özen gösterin. Tüm mikroplar oradan gelir. Bu açıdan her gün temizlemeniz gerekmekte.
  • Bir yara ve kesik bir yaraya dokunduğunuzda muhakkak önce ve sonra ellerinizi bol su ile yıkayınız.
  •  Yemek yapma işleminde önce ve sonra Yemek hazırlamadan, servis etmeden, yemeden önce, ellerinizi sabun ile yıkayınız.
  • Hapşırdıktan, öksürdükten veya burnunuzu temizledikten sonra, ellerinizi bol su ile yıkayınız, ve insanlarla temastan uzak durun.
  • Bir hayvana hayvansal atığa dokunduktan sonra, muhakkak ellerinizi yıkayınız.
  • Çöplere dokunduktan sonra birçok mikrop barındırdığından dolayı dikkat etmelisiniz ve bol su ile yıkamalısınız.

Yukarıda saymış olduğumuz maddelere dikkat etmelisiniz sağlımızı korumak bu hastalıklardan korunmanın yolları ancak böyle gerçekleşir.