Saç Kepeklerinden Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

/ 15 Nisan 2020 / / yorumsuz
Saç Kepeklerinden Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Saç kepekleri neden olur nasıl olur?  Yok etmenin yolları nelerdir? Evde uygulanabilecek doğal yöntemler nelerdir? Bu konular üzerinde durarak sizleri bilgilendirmeyi hedefliyorum umarım faydalanırsınız. Daha rahat kavrayabilmeniz açısından maddeler halinde sıralayacağım. Kepek ölü derinin pul pul saç derisinde gözükmesidir. Korkmayın! Kepek bulaşıcı değildir, ciddi bir problem de değildir. Fakat ne kadar temiz olursanız olun ne kadar çok duş alırsanız alın yine de kepekli saçlarınız varsa bakımsız, kötü görüntü ile karşılaşabilirsiniz. Kepekli saçla dolaşmak pek de hoş görüntü olmayabilir.

Kepek Sorunundan Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

  • Saçlarınızı temiz tutmalısınız. Saçınız sürekli temiz olsun, fakat saçınızı sık yıkamayı da alışkanlık haline getirmeyin.
  • Kepek ölü hücrelerin toplanmasından dolayı ortaya çıkar.
  •  Saçlarınız da Aşırı şampuan kullanımı, fazlaca kimyasallarla birleştirmiş oluyorsunuz bu açıdan bitkisel olan saç şampuanları kullanmalısınız.
  • Saç uzmanları kepekten kurtulmanın yollarından biri de: kepek geçene kadar hemen hemen her gün kepek önleyici şampuanlar ile duş almanızı öneriyor. Kepek probleminiz bitene kadar devam etmelisiniz.
  • Şampuanınızı çok fazla saçlarınızda bekletmeyin ki kimyasallar işlemesin saçlara. Uygulama olarak Kepek önleyici şampuanınızı saça uyguladığınızda şampuanı durulamadan minimum olarak 5 dakika saçınızda bırakınız. Böylece kepek önleyici şampuan etkisini gösterip çok kısa sürede kepekten kurtulmanıza destek olacaktır.
  • Saçlarınızı tarayın. Kepeğini yok etmenin yollarından biri, duş yaptıktan sonra saçlarınızı bir fırçayla 10 dakika boyunca taramalısınız.

Saçınızı taramak, saç yüzeyinde kendinden yağın, saç köklerine dağılmasını ve saçınızın kurumasına engel olarak nemli kalmasını sağlar.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz konulara göz atmanızı tavsiye ederim. Saç kepeklenme konusundaki tavsiyelerimi inleleyiniz.