Pirinç Suyunun Cilde Olan Faydaları

/ 11 Nisan 2020 / / yorumsuz
Pirinç Suyunun Cilde Olan Faydaları

Pirinç suyu Uzak Doğu Ülkelerinde tüketim açısından oldukça popüler gıdalar arasın da yer alır. Pirinç vücuda yararı olduğu gibi birçok cilt maskelerinde kullanılmaktadır. Uzak doğu Ülkelerinin ten Olarak daha beyaz olması ve porselen gibi cilt sırlarının içerisinde pirincin mucizevi etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Günümüzün de etkili cilt bakım ürünü olarak bilinen pirincin bayanlarımızın vazgeçilmez bakım ürünü ve maskesi haline geldi. Peki bu maske hafta kaç kez ve ne zaman nasıl kullanılır? Bunları tek tek ele alarak sorularınıza cevap arayalım. Öncelikli olarak pirincin cilde olan yararı nedir onunla başlayalım:

  •  Öncelikle Pirinci kaynatarak veya soğuk su içerisinde bekleterek elde edilen pirinç suyunun oldukça fazla mineral içerdiği gözlenmektedir. İçerisinde bulunan B ve E vitaminlerinin yanı sıra 7 farklı esansiyel amino asiti de bulunan pirinç suyu, cilt için mükemmel bir üründür.
  •  Elde etmiş olduğunuz pirinç suyunu kesinle dökmeyiniz oldukça faydalı olan Pirinç suyu cildi nemlendirerek bebeksi cilde sahip görünümü elde etmiş oluyorsunuz ve cildi yumuşatıyor.
  • Pirinç suyu Ciltteki gözenekleri sıkılaştırıyor. Daha genç görünüm elde etmiş oluyorsunuz.
  • Kadınların en büyük düşmanı olan: Cilt lekelerini yok etmeye yardımcı oluyor. Özellikle de cildi beyazlatma özelliği ile daha çok bilinir.
  •  Kadınların ikinci büyük düşmanı olan Güneş lekelerini de oldukça etkili bir iksir diyebiliriz.
  •  Cilde oluşan yaşlanma Kırışıklıklarını yok ediyor, yaşlanma belirtilerini geciktirme de yardımcı etken haline geliyor.
  •  Cilt rengini eşitleyerek cilt rengini açmada etki gösteriyor.

Yukarıda saymış olduğumuz maddelerde pirinç suyunun faydalarından bahsetmiş olduk. Cilt beyazlatmak için tarif: Pirinçleri öğütüp toz haline getirin. Toz haline getirilen pirinç ve sütü iyice karıştırın ardından, Karışımı temizlenmiş olan cildinize ve boynunuza uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayınız. Bu maskeyi haftada bir defa mahsus yapabilirsiniz.