Önemli Sağlık Tavsiyeleri

/ 20 Ocak 2021 / / yorumsuz
Önemli Sağlık Tavsiyeleri

Önemli Sağlık Tavsiyeleri hareketsiz yaşam, sigara tüketimi ve yanlış beslenme alışkanlıkları özellikle erkeklerde ürolojik problemlere neden olmaktadır. Prostat kanseri, böbrek taşı, ereksiyon problemleri gibi erkekleri olumsuz etkileyen ve ilgilendiren sağlık problemleri için bazı tavsiyeleri paylaşmak istiyoruz.

Kemer altı olarak bilinen edilen bel bölgesi ve altında yaşanan ağrılar ciddi hastalıklara davetiye çıkarabilmektedir. Ağrı vücutta yaşanan problemlerin bir habercisi olduğu için hemen uzman yardımı alınmalıdır. Özellikle pelvis bölgesi denilen karın alt kısmında olan ağrılar ile yumurtalık, testisler ve sırt bölgesi ağrıları birçok önemli hastalıklarla ilgili ortaya çıkabilmektedir.

Önemli Sağlık Tavsiyeleri

Bel bölgesinde yaşanan ağrılar; böbrek taşı, idrar yolu çıkışında darlığı, böbrek kisti ve böbrek tümörlerinden olabilir. Kasık bölgesinde yaşanan ağrılar; prostat hastalıkları anlamına da gelebilir. Penis ve testis ağrısı; testis iltihabı, testis kanseri ve testisin kendi etrafında dönmesinin olumsuz etkileri olabilir. Kanser genellikle ağrısız şişlik yapar. Ağrılı veya ağrısız tüm testis şişliklerinde kesinlikle doktora başvurulmalıdır.

İdrar çıkışı esnasında da yaşanan ağrı; idrar yollarında enfeksiyon, mesane taşı ve mesane kanseri belirtisi olabilir. Mesane kanserinin en bilinen belirtisi idrarda kanamadır. Ereksiyon sorununuz farklı hastalıklardan kaynaklanabilir. Buna dikkat edin.

Ereksiyon sorunu erkeklerin önemli sorunlarından biridir. Cinsel hayatın kaliteli olması genel hayat kalitesine yansıyan bir halidir. Ereksiyon oluşturamama veya oluşan ereksiyonun sürdürülememesi olarak tanımlanan Erektil disfonksiyon sorunu ise 3 ayı geçmiş ise konunun uzmanı bir doktora hemen gidilmelidir. Ereksiyon problemi; kalp ve damar hastalıklarının, diyabet, karaciğer hastalıkları, böbrek yetmezliği, hormonal bozuklukların ve sinir sistemi hastalıklarının habercisi olabilir.

İdrardaki kanı ihmal etmeyin. İdrarda kan görülmesi hem erkekler hem kadınlar için dikkate alınması gereken bir sağlık sorunudur. Bunda ötürü de gözle görülemeyecek kadar az olan sadece mikroskopla görülecek seviye de idrarda kan olması bile ihmal edilmeden doktor yardımı alınmalıdır. En önemli iki sebebi ise  idrar yolları taşı ve idrar yollarındaki kanserlerdir. Özellikle mesane kanseri başta olmak üzere, prostat kanseri ve böbrek kanserlerinde idrarda kan görülebilmektedir.