Ödeme Ne İyi Gelir?

/ 31 Ocak 2020 / / yorumsuz
Ödeme Ne İyi Gelir?

Ödem sık şikayet edilen problemlerden biridir özellikle kadınların canını daha çok sıkan bir sağlık problemidir. Ödem vücudun su toplamasıdır ve vücut olduğun da çok daha fazla kilolu, şişmiş ayak, el, yüz, karın bölgesi gibi vücudun herhangi bir yerinde oluşan şişme yani su toplamasıdır. Ödemin aşırı tuz tüketimi, hareketsizlik, sıvıyı az tüketmek gibi nedenleri de vardır. Ödeme ne iyi gelir sorusunu uzmanlarımıza sorduk aldığımız cevaplar bu cevapları evde kolayca uygulayabileceğimiz şeylerdir.

Bunlar;

  • Su, günde en az iki litre su için ve suyu özelikle yemeklerden önce ve yemeklerden sonra içmeye özen gösterin sindirimi kolaylaştıran ve ödemi ortadan kaldırmakta oldukça yararlıdır.
  • Maydanoz ve lahana bunların hem taze olarak tüketmek, yemeklerde bolca kullanmak ve diğer bir kullanımı da suyunu içmektir suyu ödem artırır bir demet maydanoz, bir adet limon ve orta boy bir lahanayı üzeri geçecek kadar su ilave edin ve birlikte 30 dakika kadar kaynatın lahana ve maydanozlar iyice erimesini sağlayın ardında süzgeçten geçirin ve cam bir kavanoza koyun yemeklerden önce 30 dakika öncesinde bir su bardağı kadar suyunu için bunu öğle ve akşam yemeklerinde yapın.
  • Yoğurt, birçok sağlık sorunu için önerilen yoğurt ödem için de oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Günde en az iki kase yoğurt tüketin.
  • Yeşil çay, son yıllarda birçok sağlık problemi için önerilen yeşil çay ödem için de oldukça yararlıdır. Günde bir fincan yeşil çay yeterli olmaktadır.
  • Salatalık, bolca salatalık tüketin salatalarda, cacık olarak yoğurt ile birlikte mükemmel sonuç vermektedir. Sabah kahvaltıların da özelikle bir tane salatalık tüketin.
  • Nar ve nar suyu, her derde deva olan nar ödem için de oldukça yararlıdır. Günde bir tane nar yemeye çalışın.