Nasıl Daha İyi Bir Yaşam Sürdürülebilinir? 

/ 13 Temmuz 2022 / / yorumsuz
Nasıl Daha İyi Bir Yaşam Sürdürülebilinir? 

Nasıl Daha İyi Bir Yaşam Sürdürülebilinir? 

Nasıl Daha İyi Bir Yaşam Sürdürülebilinir? Sorusu için sürdürülebilir yaşam ya da sürdürülebilirlik; tüketim alışkanlıklarını kontrol altına almak ve her davranışın çevresel etkisini en aza indirmek amacıyla benimsenen bir yaşam tarzı olarak tanımlanabilir. Bu fikrin temeli, doğal kaynakları gerektiğinde daha verimli kullanmaktır. Atık üretimini azaltmaktan enerji tasarrufuna kadar birçok sürdürülebilir eylemin, gelecek nesiller için doğal kaynakların yeterli bir şekilde korunmasına yardımcı olduğuna inanılıyor.

Gıda İsrafını Azaltın

Hayatınız boyunca ürettiğiniz atıkların çoğu aslında atık değildir. Bu noktada yapılacak en kolay şeylerden biri, ihtiyacınız kadarını almaktır. Nüfusun büyüklüğü ve evlerin Flashresim alışkanlıkları göz önüne alındığında, kayıpsız bir şekilde ayakta kalabilmek için yeterli miktarda yiyecek satın almak gerekiyor. Ayrıca, meyve ve sebze kabukları da dâhil olmak üzere artıkların yeniden kullanılabileceğini unutmayın.

Sorusunda ev ekonomisi için evde suyunuz hiç bitmeyecekmiş gibi düşünebilirsiniz. Muhtemelen fark etmeden yapıyorsunuz. Önümüzdeki birkaç gün boyunca su tüketiminizi takip etmek size ne kadar su israfı olduğu konusunda bir fikir verecektir.

Nasıl Daha İyi Bir Yaşam Sürdürülebilinir?

Enerji verimli olarak etiketlenen ampuller, bu adla pazarlama amacıyla değil, gerçekten enerji verimli oldukları için satılmaktadır. Teknolojik gelişimin faydalarından biri olan enerji tasarruflu ampuller, enerji verimliliği açısından büyük faydalar sağlamaktadır. Evinizdeki veya ofisinizdeki klasik ampulleri, çok uygun fiyata satın alabileceğiniz enerji tasarruflu ampullerle değiştirebilirsiniz.

Çöp Gelirse Çöp Kutusuna Atın

Nasıl daha iyi bir yaşam sürdürülebilinir? Sorusunda Dünya nüfusu arttıkça kırsal kentleşme kaçınılmazdır. Yeni bir şehir, korunması gereken yeni bir yaşam alanı anlamına gelir. Atıkların çevreyi kirletmeden ayrı olarak bertaraf edilmesi sürdürülebilirlik açısından oldukça faydalıdır. Ancak etrafınızdaki herkes bu sorumluluğu alamaz. Sürdürülebilir bir şehir ve yaşam alanı yaratmak için sadece ürettiğiniz atıkları değil etrafınızdaki atıkları da atmalısınız. Size küçük bir adım gibi görünen şey, yaşam alanınızda büyük bir etki yaratabilir.

Fişleri Prizden Çekin

Sürdürülebilirliği dünyada veya şehirlerde değil, kendi evinizdeki yaşam alanınızda da destekleyebilirsiniz. Evinizdeki elektrikli ekipmanı ancak elektrikli ekipmanı aktif olarak kullanıyorsanız bağlamanız gerekir. Bu cihazlar kullanılmadıklarında dahi enerji tüketmeye devam ederler. Şarj cihazlarına, bilgisayar fişlerine ve küçük ev aletlerine özel dikkat gösterilmelidir.

Nasıl Daha İyi Bir Yaşam Sürdürülebilinir?

Sürdürülebilirlik ve çevre,  ayırmamanız gereken faktörlerdir. Sürdürülebilir bir yaşam sürmek için çevreye büyük önem vermeniz gerekiyor. Alışverişten iletişime, devlet kurumlarıyla uğraşmaktan bankacılık hizmetlerine kadar pek çok dijital ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ama bir yandan da banknotlara veda etmeniz gerekiyor. Faturalar tek başına sürdürülebilirlik üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir, ancak bunları çevreye atık olarak vermek bu konuda en ciddi sorun olabilir. Bu nedenle dijital fatura talebinde bulunmak için fatura acentesi ile iletişime geçmeniz gerekecektir.