Kısırlık Neden Olur? Kısırlık Tedavileri Nelerdir?

/ 1 Mart 2019 / / yorumsuz
Kısırlık Neden Olur? Kısırlık Tedavileri Nelerdir?

Eskiden, hepimiz hatırlarız. İnsanlar doğal besinlerle beslenir, sürekli doğal ortamlarındaki işlerinde çalışırlardı. Teknoloji bu kadar gelişmiş değildi ve her insan sürekli olarak masa başında değildi. Herkes hareketli olarak çalışmaktaydı. Sürekli olarak yediği besinlerden vücudunun sağlıklı kalabilmesi için gerekli vitaminleri alırdı insanlar.

Tüm yukarıdaki iyi sebepler sayesinde insanlar kolay kolay hasta olmazdı ve genetik, kalıtsal hastalıklar çok çok az nadir görülürdü. Ayrıca tıp teknolojileri bu kadar gelişmiş olmadığı halde insanlar hastalıktan dolayı kolay kolay ölmüyor veya sakat kalmak gibi kalıcı hasarlar almıyordu. Daha sonraları ülkemizde ve dünyada teknoloji gelişti. Bilgisayar gibi teknolojilerin çıkması ile insanlar masa başı işlerde çalışmaya başladı. Bu işler sayesinde gün boyu bir masada bir ekrana bakarak çalışmaya başladılar ve hareketsiz kaldılar gün boyu. Daha sonralarında sanayi gelişti ve birçok tarım arazileri kaldırılarak o yerlere fabrikalar yapıldı. Daha çok tarım ürünü alabilmek için de birçok zararlı tarım ilacı, gübre vs. kullanılmaya başlandı. Tabii ki bu ilaçların sayesinde üretilen ürünler insan sağlığına çok zararlıdır.

Kısırlık hastalığı da diğer birçok hastalık gibi genel olarak çevresel etmenlerden dolayı meydana gelmektedir. İnsanların besleniş biçimleri, yaşam tarzları bu hastalığa neden olabilmektedir. Ancak tıp teknolojilerinin gelişmesi sayesinde tüp bebek tedavisi bulunmuştur ve bu tedavi sayesinde insanlar çocuk sahibi olabilmektedir.