Kaşlar Alındıktan Kaç Gün Sonra Çıkar?

/ 3 Şubat 2020 / / yorumsuz
Kaşlar Alındıktan Kaç Gün Sonra Çıkar?

Bayan olmak ne yazık ki çok fazla teferruatı da beraberinde getiren bir durumdur. Bakımlı olabilmek hoş görünebilmek için sürekli dikkat etmemiz gereken unsular var. Düzenli ağda yada epilasyon yapmak, Saçlarımızın sağlıklı ve hoş görünmesi ile ilgilenmek bunlardan sadece bazıları olarak sayılabilir. Selülitlerle savaşmak, yüzde ve vücutta oluşan akneler, sivilceler ile mücadele etmek ise bambaşka bir durumdur. Siyah noktaları temizlemek, kaş ve bıyıkları düzenli olarak almak gibi bir sürü detayla uğraşmak zorunda kalırsınız.

Üstelik tüm bunları rutin hayat koşuştumacamızın arasına sıkıştırmak zorundayız. Fakat ne var ki bunları öyle ayda yılda bir defa yaparak durumu toparlayamıyoruz. Kaş alımı da bunların içerisinde en sık yapılması ihmal edilmemesi gerekenidir. Kaşlar alındıktan ortalama 1 hafta ile on gün arasında yeniden eski haline dönse de bu çeşitli unsurlarla değişebilmektedir. Üstelik ilk kök salımları genel olarak 3-4 gün içerisinde gerçekleşmektedir.

Örneğin; hormonel bazı sorunlar neticesinde alınan kaşların yeniden köklenmesi 2 gün gibi kısa bir süre içerisinde gerçekleşebilmektedir. Yada kullanılan bir takım ilaçların tüylenme gibi bir yan etkisi var ise bu durumda çok kısa süre içerisinde köklenip uzayabilir.

Bunun yanı sıra kaşı alırken ters yönlü olarak çekip almak kaşlarınızı küstürebilir ve bir daha çıkmayabilir. Bu kulağa hoş gibi gelse de denememenizi tavsiye ederiz. Çünkü böyle bir durumda yanlış şekilde alınmış aşırı inceltilmiş yada yamuk olmuş kaşların daha sonra geri dönüşü olmaz. Cımbızla alınan kaşlar kökten alındığı için süre olarak iple alınana göre daha uzundur. Çünkü ip kopartarak alır ve kaş kökü yerinde olduğu için hemen uzamaya başlar.

Tavsiye

Eklem Çıtlaması Neden Olur?